قزاقستان ، ارز دیجیتال را به رسمیت شناخت / کریپتو کارنسی در بانک های قزاقستان

  • 27 آبان 1402
0449a980 2120 4636 91f2 fca4ae797cf6

قزاقستان، رسماً ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را راه‌اندازی کرد

بینور ژالنوف، رئیس شرکت ملی پرداخت قزاقستان، امروز از راه‌اندازی رسمی تنگه دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور، برای بازار خرده‌فروشی خبر داد. طبق گزارش رسانه‌های محلی،  او با وعده توسعه یک پلتفرم عظیم در سال ۲۰۲۴، اولین تراکنش را با ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور انجام داده است. به گفته ژالنوف، قزاقستان برای یکپارچه‌سازی ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور در کارت‌های بانکی با ویزا، مسترکارت و همچنین بانک‌های محلی همکاری کرده است. او خاطرنشان کرد که این همکاری‌ها امکان پرداخت با تنگه دیجیتال در هر نقطه در جهان را با استفاده اپل پی، سامسونگ پی و دیگر ابزار‌ها فراهم می‌کند.

رئیس شرکت ملی پرداخت قزاقستان (NPC) در جریان سخنرانی خود در کنگره یازدهم امور مالی این کشور اولین تراکنش را با استفاده از ارز دیجیتال جدید بانک مرکزی این کشور (CBDC) انجام داد.

ژالنوف در اظهارات خود به پتانسیل قابل برنامه‌ریزی بودن تنگه دیجیتال اشاره کرد و گفت که این دارایی دیجیتال می‌تواند در قراردادهای هوشمند، خدمات مالی نوآورانه و تراکنش‌های دارایی‌های دیجیتال مورد استفاده قرار گیرد. او گفت که در سال ۲۰۲۴، توسعه CBDC بر پرداخت‌های آفلاین متمرکز خواهد شد و NPC انتظار دارد تا سال ۲۰۲۵ تنگه دیجیتال را در تجارت‌های فرامرزی به کار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *