بدون سرمایه با NFT پولدار شو / معرفی کامل ان اف تی

  • 3 شهریور 1402
NFT

در زمان کوتاهی ثابت شد که NFT ها می‌توانند یک روش درآمدزایی مناسب برای هنرمندان باشند. تصاویری که روی هارد دیسک شما وجود دارند را می‌توان به NFT تبدیل کرد و فروخت؛ اما بسیاری از افراد هنوز نمی‌دانند چگونه این کار را انجام دهند. در واقع آن‌ها بر این عقیده هستند که NFT‌ ها مانند فناوری بلاک چین بسیار پیچیده بوده و درک آن سخت است.

به عنوان یک هنرمند یا کسی که می‌خواهد از فروش NFT درآمد کسب کند، باید بدانید که کدام تصاویر را می‌توان به عنوان NFT فروخت و تبدیل تصاویر به NFT چگونه امکان پذیر است. در این آموزش، به شما این موارد را توضیح خواهیم داد. 

معرفی NFT

همان طور که احتمالا می‌دانید، NFT فرم کوتاه عبارت Non Fungible Tokens است. توکن‌های غیرقابل تعویض، دارایی‌های دیجیتال قابل شناسایی منحصر به فردی شمرده می‌شوند که از طریق بلاک چین قابل احراز هویت هستند؛ بنابراین نمی‌توان آن‌ها را کپی یا جعل کرد. همچنین، آن‌ها کمیاب و قابل ترید هستند. جالب است بدانید ویدیوها، آثار هنری، صدا، انیمیشن‌ و سایر آثار خلاقانه را می‌توان به NFT تبدیل کرد. شما همچنین قادر هستید NFT ها را خریداری کرده و آن‌ها را نگهدارید یا بفروشید.

images 5

استفاده عکس مناسب برای NFT

شما می‌توانید از هر یک از تصاویر خود به عنوان NFT استفاده کنید و از طریق تبدیل تصاویر به NFT درآمد داشته باشید.

البته توجه کنید که تمامی NFT ها با ارزش یکسان فروخته نمی‌شوند. بنابراین، اگر چندین تصویر مناسب را به NFT تبدیل کنید، شانس شما برای درآمدزایی بیشتر خواهد شد. همچنین متحرک کردن عکس گزینه دیگری برای فرآیند تبدیل تصاویر به NFT به حساب می‌آید که در ادامه‌ی مطلب به صورت مجزا به آن می‌پردازیم. 

هنگام انتخاب عکس‌ برای تبدیل تصاویر به NFT به مجموعه‌هایی فکر کنید که می‌توانید پیرامون یک موضوع خاص ایجاد کنید. برای مثال می‌توانید از مناظر، شهرها، پرتره‌ها و غیره تصاویری را داشته باشید و آن‌ها را در قالب یک مجموعه جمع‌آوری کنید. همچنین قبل از انتخاب عکس و تبدیل تصاویر به NFT به این فکر کنید که افراد ممکن است بخواهند چه عکس‌هایی را جمع آوری کنند یا چگونه می‌توانید یک NFT را با موفقیت به فروش برسانید. رسانه‌های ترکیبی را در نظر بگیرید؛ چه چیزی در مورد یک عکس دیجیتالی قابل انجام است که نمی‌توان آن را با یک عکس سنتی انجام داد؟ برای گرفتن ایده می‌توانید نگاهی به بازارها داشته باشید.

تبدیل عکس به NFT

به طور کلی، فرآیند ایجاد یک NFT از یک عکس و فروش آن شامل استفاده از یک عکس دیجیتال موجود یا تغییر آن از طریق روش‌های انیمیشن یا ویرایش، مینت NFT و افزودن آن به بلاک چین و فهرست کردن آن برای فروش از طریق حراج یا قیمت ثابت به شمار می‌رود. اگر با این سوال مواجه هستید که تبدیل تصاویر به NFT چگونه امکان پذیر است یا چگونه هنر خود را به NFT تبدیل کنید، در اینجا روند گام به گام آورده شده است.

تصویر یا اثر هنری مورد نظر را انتخاب کنید

تصویر یا اثر هنری را که قصد تبدیل آن به NFT را دارید، انتخاب کنید. این تصویر می‌تواند هر چیزی باشد؛ از یک عکس گرانبها گرفته تا یک پرتره افراد مشهور یا حتی آثار هنری که در رسانه دیجیتال یا فیزیکی ایجاد کرده‌اید. هنگام انتخاب این تصویر یا اثر هنری، به این فکر کنید که آیا منطقی است که این تصویر را در قالب یک NFT در بازار قرار دهید و آن را مینت کنید. آیا کسی می‌خواهد آن را بخرد؟ آیا می‌توانید آن را بفروشید و از طریق آن سود کسب کنید؟

download 2

بلاک چین مورد نظر را انتخاب کنید

امروزه پلتفرم‌های بلاک چین متعددی در بازار وجود دارد. در حالی که ممکن است هر کدام از آن‌ها برای شما یکسان به نظر برسند، باید قبل از انتخاب موارد مختلفی را در نظر بگیرید. اهمیت این مسئله به این دلیل است که یک NFT ایجاد شده در یک پلتفرم بلاک چین خاص می‌تواند فقط در آن پلتفرم خرید و فروش شود. در مورد نیازهای خاص خود، مخاطبان منحصر به فردی که نیاز دارید و آنچه می‌خواهید با NFT خود انجام دهید، فکر کنید. هر پلتفرم بلاک چین با استاندارد توکن NFT خود مرتبط است و کیف پول و بازار مخصوص به خود را دارد.

ارز دیجیتال دلخواه خود را خریداری کنید

بسته به پلتفرمی که انتخاب کرده‌اید، باید ارز دیجیتال مرتبط را خریداری کنید. این در درجه اول به این دلیل است که پلتفرم مورد نظر از شما می‌خواهد تا هزینه‌هایی را برای تبدیل تصاویر به NFT و فهرست کردن آن برای فروش، بپردازید.

کیف پول خود را به بازار NFT متصل کنید

پس از خرید ارز دیجیتال، بازار مناسب را برای ثبت نام در NFT انتخاب کنید. پس از انتخاب پلتفرم، باید کیف پول مورد نظر را انتخاب کنید. مرحله بعدی ثبت نام در پلتفرم است. پس از تکمیل ثبت نام و ارائه تمام اطلاعات مورد نیاز، یک حساب کاربری و فضایی برای لیست کردن مجموعه NFT خود خواهید داشت.

مراحل ایجاد NFT

  • عکس یا اثر هنری خود را انتخاب نمایید.
  • آن را در پلتفرم مورد نظر آپلود کنید.
  • اطلاعات دلخواه در مورد NFT مورد نظر را وارد کنید.
  • پس از تبدیل تصویر یا تصاویر به NFT، آن را فهرست کرده، قیمت مورد نظر را انتخاب کرده و بفروشید.

هنگامی که NFT خود را ایجاد کردید، وقت این است که آن را در مقابل مخاطبان قرار دهید. برای این کار، باید NFT خود را در یک بازار مناسب و قابل اعتماد NFT فهرست کنید تا خریداران احتمالی شما بتوانند آن را پیدا کرده و خریداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *