فلیپینگ (Flipping) چیست؟

  • 2 تیر 1401
a896a200510efdb3f4186e99b4845787

فلیپینگ (Flipping) یک استراتژی سرمایه گذاری است که در آن چیزی را با هدف فروش مجدد برای کسب سود، معمولا در مدت زمان کوتاهی خریداری می کنید. در ارزهای دیجیتال فلیپینگ اساساً به یک استراتژی معاملاتی اشاره دارد که در آن معامله‌گران، ارزهای دیجیتال خاصی را برای مدت زمان محدودی بدست می‌آورند و آنها را برای سودهای هنگفت در کوتاه مدت به فروش می‌رسانند. به طور معمول، معامله‌گران با پیش‌بینی اینکه چه زمانی باید یک ارز دیجیتال بخرند و قبل از خرید بعدی، آن را بفروشند، در اصطلاح فلیپینگ می‌کنند.

فلیپینگ چیست؟

 Flipping به خرید دارایی با دوره نگهداری کوتاه و با هدف فروش آن برای کسب سود سریع به جای نگهداری برای افزایش ارزش بلندمدت اشاره دارد. Flipping همانطور که گفته شد اغلب برای توصیف معاملات کوتاه مدت املاک و همچنین فعالیت های برخی از سرمایه گذاران در عرضه اولیه عمومی (IPO) استفاده می شود.

اگرچه این موارد رایج‌ترین موارد استفاده در امور مالی هستند، از flipping می‌توان برای توصیف کلی خرید دارایی‌هایی استفاده کرد که قرار است در کوتاه‌مدت برای کسب سود فروخته شود، از جمله اتومبیل، ارزهای دیجیتال، بلیط کنسرت و غیره.

در زمینه ICO ها، فلیپینگ (Flipping) به استراتژی سرمایه‌گذاری روی توکن‌ ها قبل از فهرست شدن در صرافی‌ها و سپس فروش سریع آن‌ها برای کسب سود هنگام شروع معامله در صرافی‌ ها در بازار ثانویه اشاره دارد. فهرست کردن یک ارز دیجیتال در صرافی اغلب می تواند اعتماد به ارز دیجیتال و همچنین قیمت را افزایش دهد.

این به این دلیل است که قیمت آن کریپتوها اغلب پس از ICO در مقایسه با قیمت قبل از ICO آنها افزایش می یابد.

Flipping ممکن است با هر ارز دیجیتال یا دارایی رخ دهد، اما «فلیپینگ بیت کوین» یک عبارت رایج در صنعت است. این کار زمانی اتفاق می‌افتد که یک شرکت‌کننده در بازار مقدار معینی از بیت‌کوین را با قیمتی خریداری می‌کند، با این امید که به زودی آن را به قیمت بالاتر بفروشد. استراتژی فلیپینگ بیت کوین می تواند به ویژه در زمان نوسانات بالا و جهش قیمت مفید باشد.

فلیپینگ IPO

Flipping در مفهوم IPO زمانی است که یک سرمایه گذار سهام را در روزها یا هفته های اول پس از عرضه اولیه سهام به فروش می رساند. این سرمایه گذاران از عرضه اولیه سهام که در روزهای ابتدایی خود به وجود می آید، سود می برند. با قفل کردن و دستورالعمل‌هایی برای سرمایه‌گذاران تازه‌کار تا حدودی از انجام IPO جلوگیری می‌شود. تغییر IPO همچنین می‌تواند از نقطه نظر مالی منطقی باشد، زیرا بسیاری از سهام ها در هفته‌ها و ماه‌های اول پس از عرضه اولیه سهام بالاترین قیمت‌های خود را می‌بینند و ممکن است برای مدتی قبل از بازگشت به آن قله‌ها، در صورت وقوع، مشکلاتی داشته باشند.

فلیپر چیست؟

فلیپر سرمایه‌گذاری را توصیف می‌کند که سهامی را اغلب در یک عرضه عمومی اولیه (IPO) خریداری می‌کند تا آن را برای سود سریع بفروشد. فلیپر همچنین ممکن است به کسی اطلاق شود که خانه ها یا املاک را برای کسب سود سریع، اغلب پس از بازسازی، خرید و فروش می کند.

فلیپینگ، چه در سهام و چه در املاک و مستغلات، بسیار سوداگرانه است و اغلب توسط تنظیم کننده های بازار مورد انتقاد قرار می گیرد.

فلیپرهای سهام ممکن است یک سهام را به مدت 24 تا 48 ساعت نگه داشته و بنابراین در معرض صعود و رکود کوتاه مدت در بازار قرار دارند. برخلاف سرمایه گذاران بلندمدت که معمولاً فراز و نشیب های کوتاه مدت در بازار را نادیده می گیرند، این سرمایه گذاران کوتاه مدت برای کسب سود به این تغییرات ناگهانی بازار وابسته هستند. در IPO ها، این سرمایه گذاران نهادی هستند که اغلب فرصت خرید سهام را دارند و اغلب آنها درگیر فلیپینگ می شوند.

جمع بندی

Flipping در املاک و مستغلات ثروت زیادی به همراه داشته است اما به نظر می رسد که بیشتر از نتایجی که به راحتی تکرار می شود، باعث ایجاد تبلیغات اطلاعاتی می شود. Flipping در یک بازار داغ خطرناک تر است زیرا بازارهای داغ می توانند به طور غیرمنتظره ای سرد یا خاموش شوند. اگر شرایط بازار بنا به دلایلی قبل از فروش ملک تغییر کند، سرمایه گذار املاک و مستغلات، دارایی مستهلک شده ای را در اختیار دارد. فلیپینگ پس از بهبود یک دارایی کم ارزش کمتر به زمان بندی بازار وابسته است اما شرایط بازار همچنان می تواند نقش داشته باشد.

در صورتی که تمایل به خرید ارز های دیجیتال دارید میتوانید با خرید ارز تتر به راحتی در صرافی های متمرکز و غیر متمرکز ارز های مورد نظر خود را خریداری نمایید ، صرافی ارز دیجیتال ایران پرفکت معتبر ترین صرافی ارز دیجیتال میباشد که میتوانید دلار های دیجیتال را بدون کامزد و با پایین ترین قیمت ها خریداری نمایید .

ورود به صرافی ارز دیجیتال ایران پرفکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *