سقوط 99 درصدی لونا/حذف لونا یا شروعی دوباره برای LUNA

  • 27 اردیبهشت 1401
terra

یکی از ارزهای دیجیتالی که طی چند ماه اخیر، با وجود راکد بودن بازار رمز ارزها، رشد زیادی را تجربه کرد، لونا بود؛ لونا (LUNA) توکن بومی شبکه ترا محسوب می‌شود و یک بلاک چین برای ساخت استیبل کوین‌ها است.

علت اصلی رشد آن طی ماه‌های اخیر، عرضه یک استیبل کوین موفق یعنی ترا یو اس دی (UST) بوده است. لونا حدود یک ماه قبل سقف قیمت ۱۱۹ دلار را ثبت کرد، اما اکنون زیر ۱۰ دلار خرید و فروش می‌شود که نشان‌دهنده یک سقوط بالای ۹۰ درصد است. اما چه اتفاقی برای ارز دیجیتال LUNA افتاد.

لونا در حال حاظر در مسیر بسیار مهمی قرار گرفته است و در صورتی که بتواند مقدار توکن های خود را کاهش دهد و اعتماد صرافی های معتبر را بدست بیاورد میتواند با ارائه پروژه ای ویژه مجدد رشد قابل توجه ای داشته باشد اما در غیر این صورت باید منتظر حذف این توکن محبوب بود.

رشد قیمتی لونا تا محدوده 1 دلار

خریداران کنونی ارز دیجیتال LUNA که خیلی‌هایشان آن را در کف قیمتی 0.00004 دلار خریده‌اند، به تصور اینکه لونا روزی به ۱ دلار یا شاید حتی 10 دلار برسد، خیال می‌کنند به همین سادگی بار خود را بسته‌اند و ثروتمند خواهند شد. اما این تصور تا چه اندازه منطقی و از چه نظر غیرمنطقی است؟

حقیقت ماجرا این است که حتی دو کوان (Do Kwon)، بنیان‌گذار ترافورم لبز و بلاک چین ترا، از بازگشت لونا به قیمت سابق و حتی 1 دلار ناامید شده و از سرمایه گذاران آن معذرت خواهی کرده است. درست است که دو کوان در طرح پروپوزال جدید خود راهی برای جبران این اتفاق ارائه داده است، اما اجرایی شدن آن منوط به گرفتن رای تایید دائو است که سرمایه گذاران در آن نقش دارند. تا این لحظه که به نظر می‌آید بسیاری از سرمایه گذاران بزرگ لونا و دلار ترا با طرح دو کوان موافق نبوده‌اند. حتی چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیر صرافی بایننس، ادعا می‌کند طرح پیشنهادی دو کوان راه به جایی نخواهد برد و جواب نمی‌دهد.

جمع بندی

با توجه به ریزش شدید برای ارز هشتم بازار دیجیتال نمیتوان تحلیل درستی از شرایط کنونی داشته باشیم و خوشبختانه و یا متاسفانه باید این را قبول کرد که پروژه اونا و ust کاملا شکست خورده است و نمیتوان امیدی به این ارز پرطرفدار داشته باشیم.

در صورتی که تمایل به خرید ارز های دیجیتال دارید میتوانید با خرید ارز تتر به راحتی در صرافی های متمرکز و غیر متمرکز ارز های مورد نظر خود را خریداری نمایید ، صرافی ارز دیجیتال ایران پرفکت معتبر ترین صرافی ارز دیجیتال میباشد که میتوانید دلار های دیجیتال را بدون کامزد و با پایین ترین قیمت ها خریداری نمایید .

ورود به صرافی ارز دیجیتال ایران پرفکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *