معرفی کامل شبکه Ardor/هدف و نقشه راه پروژه آردور

  • 23 فروردین 1401
download

شبکه Ardor یک شبکه چند زنجیره ای متن باز می باشد که در سال 2018 راه اندازی شده است. این شبکه با استفاده از معماری منحصر به فرد خود توانسته مشکلات بلاک چین های قدیمی را رفع کند. ساختار بلاک چین آردور سبب شده که این شبکه تبدیل به یک زنجیره غیرمتمرکز، ایمن و مقیاس پذیر شود. این شبکه در ساختار خود از زنجیره والد – فرزند (Parent-Child Chain) استفاده می کند که در این ساختار، زنجیره اصلی آردور، امنیت شبکه و پردازش تمام تراکنش ها را بر عهده دارد.

معرفی ارز ARDR و کاربرد های آن :

شبکه Ardor دارای یک رمز ارز بومی به نام کوین ARDR می باشد که به طور کامل استخراج و در حال گردش می باشند. در شبکه آردور هیچ کوین ARDR جدیدی ضرب نخواهد شد، بنابراین تعداد آن ثابت می باشد. کوین ARDR در شبکه آردور کاربردهای متعددی دارد که عبارتند از:

امکان سپرده گذاری یا استیکینگ کوین ARDR جهت راه اندازی یک زنجیره کودک یا جدید در این شبکه.

برای اضافه کردن ویژگی های جدید به زنجیره های کودک استفاده می شود.

برای تایید تراکنش ها و تامین امنیت شبکه مورد استفاده قرار می گیرد.

در شبکه Ardor برای پرداخت کارمزد تراکنش ها مورد استفاده قرار می گیرد.

در مکانیسم حاکمیتی شبکه آردور برای رای دهی جهت ارتقا و توسعه قابلیت های شبکه مورد استفاده قرار می گیرد.

هدف و نقشه راه پروژه آردور(ardr)

تیم سازنده شبکه NXT، خالق شبکه آردور می باشد و توسعه هر دو شبکه توسط شرکت مادر خود یعنی ژلوریدا (Jelurida) صورت می گیرد. شبکه NXT از سال 2013 فعالیت خود را با هدف ساخت یک شبکه بلاک چینی اختصاصی آغاز کرده است. منظور آنها از شبکه بلاک چینی اختصاصی، شبکه ای ست که از کدهای بیت کوین و همچنین ساختار آن در شبکه خود استفاده نکند. NXT یک شبکه متن باز است که از زبان برنامه نویسی جاوا برای کد نویسی آن استفاده شده است. شبکه NXT در زمان خود یکی از پیشروترین پروژه ها بوده است و همچنین اولین بلاک چینی بوده است که از گواه اثبات سهام (POS) در مکانیسم اجماع خود استفاده کرده است.

به منظور رفع ایرادات و توسعه NXT، شبکه Ardor توسعه یافت و تیم سازنده آن، شبکه Ardor را تحت عنوان NXT 2 یاد می کنند. امکان انجام آزمایش توسط کاربران بر بستر این شبکه و همچنین ایجاد فرصت هایی برای توسعه بخشیدن و ساخت شبکه های مختلف از جمله اهداف Ardor می باشد. ساخت شبکه ای مقیاس پذیر، با امنیت بالا، با مصرف انرژی پایین و بدون نیاز به استفاده از سخت افزارهای قوی از دیگر اهداف تیم توسعه دهنده بلاک چین Ardor می باشد.

تیم توسعه دهنده آردور در حال کار بر روی راه اندازی زنجیره های فرزند بیشتر در شبکه اصلی، اشتراک گذاری داده ها بین زنجیره های فرزند و ادغام ویژگی هایی با پروژه هستند که لزوما متکی به رابطه فرزند/والد و زنجیره اصلی نمی باشند. این تیم قصد دارد بر روی یک صرافی غیرمتمرکز فعالیت کند که تجارت رمز ارزهای این شبکه بین زنجیره های کودک را امکان پذیر می کند.

برای خرید دلار های دیجیتال و همچنین خرید ارز تتر میتوانید ، ارز مورد نظر خود را در بهترین صرافی ارز دیجیتال با بهترین نرخ های موجود و بدون کارمزد خریداری نمایید .

ورود به صرافی ارز دیجیتال ایران پرفکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *