کاهش کارمزد بیت کوین/ریزش بیت کوین عامل کاهش کارمزد شبکه

  • 18 فروردین 1401
62157979

کارمزد تراکنش در شبکه بیت کوین به کمترین سطح خود در دهه اخیر رسیده است. علاوه بر فناوری‌های جدیدی مانند شبکه لایتنینگ، بچینگ و رفتار ماینرها، کارشناسان معتقدند عامل اصلی دیگری هم در این موضوع دخالت داشته است.

به گزارش تیم فارسی کریپتو و به نقل از کوین تلگراف، کارمزد تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین، مطابق داده‌های شرکت گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital)، به کمترین سطح خود (بر حسب BTC) در دهه‌ اخیر رسیده است. اکنون انتقال بیت کوین بین کیف‌پول و صرافی‌ها بسیار کم‌هزینه است.

الکس ثورن (Alex Thorn)، رییس بخش تحقیقات گلکسی دیجیتال، افزایش پذیرش سگویت، تراکنش‌های بچینگ (قرار دادن چندین تراکنش در یک تراکنش)، رشد شبکه لایتنینگ و کاهش فروش از سوی ماینرها به کاهش بی‌سابقه کارمزد تراکنش‌های بیت کوین منجر شده است.

جیمز چک (James Check)، سرپرست بخش تحلیل‌ آنچین گلس‌نود، با اظهارات الکس ثورن ابراز موافقت کرد و تاکید کرد که بچینگ و سگویت نقش مهمی در این موضوع ایفا کرده‌اند، زیرا ترکیب این دو تعداد تراکنش‌هایی که در یک بلاک جای می‌گیرند را افزایش می‌دهد و بدین ترتیب راندمان شبکه افزایش و کارمزدها کاهش می‌یابند.

در مورد آینده شبکه نیز می‌توان گفت که جذب سرمایه ۷۰ میلیون دلاری توسط لایتنینگ لبز برای توسعه پروتکل تارو و آوردن استیبل‌کوین‌ها به شبکه لایتنینگ، پیشرفت مهمی برای پروتکل بیت کوین به شمار می‌آید. ییکز در ادامه بر اهمیت ادامه روند کاهش کارمزد تراکنش‌های BTC تاکید کرد؛ چراکه محدودیت اصلی مقیاس‌پذیری شبکه هزینه تراکنش‌ها است.

اگرچه کارمزد تراکنش‌ها به نفع مدیران کیف‌پول‌ها و افتتاح کانال‌های لایتنینگ است، اما کاهش شدید این کارمزدها می‌تواند نشانه‌ از بین رفتن علاقه سرمایه‌گذاران خرد باشد. به نظر جیمز چک، برای آنکه متوجه شویم در حال حاضر بیت‌کوین تا چه حد محبوب است کافی است جستجوهای گوگل را بررسی کنیم. ثابت بودن تعداد دفعات جستجو شدن کلمه «Bitcoin» نشان می‌دهد که کاربر جدیدی در حال ورود به شبکه نیست.

برای خرید دلار های دیجیتال و همچنین خرید ارز تتر میتوانید ، ارز مورد نظر خود را در بهترین صرافی ارز دیجیتال با بهترین نرخ های موجود و بدون کارمزد خریداری نمایید .

ورود به صرافی ارز دیجیتال ایران پرفکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *