معرفی پلتفرم بای فراست/ویژگی و کارایی Bifrost

  • 16 فروردین 1401
Bifrost crypto token

پلتفرم بای فراست (Bifrost) یک پلتفرم میان ‌افزار چند زنجیره‌ ای است که توسعه ‌دهندگان را قادر می ‌سازد تا از چندین پروتکل بلاک چین به طور همزمان و یکپارچه استفاده کنند. Bifrost که به یک بلاک چین محدود نمی شود، محیط جدیدی ایجاد می کند که در آن توسعه دهندگان می توانند بهترین پروتکل ها را برای توسعه DAppهای مقیاس پذیرتر و انعطاف پذیرتر ترکیب کنند.

Bifrost پروژه‌ای است که بر روی کوساما ساخته شده است و به کاربران امکان می‌ دهد در برنامه ‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) شرکت کنند و در عین حال پاداش‌ هایی را برای ارز دیجیتال خود دریافت کنند.

استیکینگ ارزهای دیجیتال به کاربران این امکان را می دهد که توکن های خود را در قراردادهای هوشمند قفل کنند تا پاداش های استیک را به دست آورند. با این حال، یکی از محدودیت‌ های اصلی در پرداخت سنتی این است که کسانی که ارز دیجیتال خود را قفل می ‌کنند، نمی‌ توانند به وجوه خود برای شرکت در فعالیت‌ های مختلف DeFi دسترسی داشته باشند.

Bifrost، یک پلتفرم میان‌افزار چند زنجیره‌ای است که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا برنامه‌های غیرمتمرکز را روی پروتکل‌های متعدد ایجاد کنند. ایده اصلی این پروژه ارائه راه حلی برای توسعه دهندگانی است که با محدودیت های استفاده از یک پروتکل مواجه هستند. به زبان ساده، پروتکل‌های بلاک چین موجود نمی‌توانند غیرمتمرکز بودن، ایمنی و قابلیت همکاری را فراهم کنند، به این معنی که نمی‌توانند به یکباره با یکدیگر معامله کنند. این موضوع توسط بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین، به عنوان «سه‌گانه بلاک چین» نامیده شد. Bifrost از زبان برنامه نویسی و مجموعه توسعه خود برای ایجاد یک محیط پویا برای توسعه این برنامه های غیرمتمرکز استفاده می کند. پروتکل حاصل منعطف، مقیاس پذیر و قابل تعامل است.

کاربرد پلتفرم بای فراست

موارد استفاده زیادی وجود دارد که می توان با استفاده از پلتفرم Bifrost از آنها بهره برد. برخی از آن ها عبارتند از:

  • بازارهای غیرمتمرکز را می توان در جایی طراحی کرد که کاربران بتوانند با استفاده از ارزهای دیجیتال مختلف خرید کنند.
  • برنامه های کاربردی برای مبادلات غیرمتمرکز می توانند در چنین اکوسیستمی به راحتی کار کنند.
  • به طور مشابه، سوابق بهداشتی و پزشکی را می توان به این اکوسیستم نیز وارد کرد. 
  • یکی دیگر از موارد استفاده درخشان، تشکیل یک سیستم پرداخت غیرمتمرکز مانند پی پال برای ارزهای دیجیتال است که سکه های مختلف را می پذیرد.
  • بخش بازی را نیز می توان با ایده های مختلف مورد بهره برداری قرار داد.

معرفی توکن بای فراست (BFC)

این پروژه هنوز در مراحل اولیه خود بوده و به دلیل بهره مندی خوب از پتانسیل رشد در آینده نزدیک برخوردار است. توکن بای فراست یا BFC که در حال حاضر با توجه به coinmarketcap در رتبه 527 قرار دارد، توکن بومی اکوسیستم Bifrost است. توسعه ‌دهندگان با استفاده از BFCها پرداخت می‌کنند تا dAppهای خود را در پلتفرم بای فراست توسعه دهند و به کار گیرند. این توکن مدتی پیش شروع به معامله کرد و ارزش بازار آن در زمان انتشار 29 میلیون دلار بود. در مجموع 4 میلیارد توکن صادر شده است که از این تعداد 256 میلیون در گردش است.

فضای DeFi هنوز در مراحل ابتدایی خود است و پروژه های مبتنی بر DeFi زیادی در بازار اجرا نمی شوند. شکاف های زیادی وجود دارد که باید پر شود و چنین رویکردهای نوآورانه ای برای بلاک چین و امور مالی غیرمتمرکز نوید رشد را برای پلتفرم بای فراست می دهد.

در صورتی که تمایل به خرید ارز های دیجیتال دارید میتوانید با خرید ارز تتر به راحتی در صرافی های متمرکز و غیر متمرکز ارز های مورد نظر خود را خریداری نمایید ، صرافی ارز دیجیتال ایران پرفکت معتبر ترین صرافی ارز دیجیتال میباشد که میتوانید دلار های دیجیتال را بدون کامزد و با پایین ترین قیمت ها خریداری نمایید .

ورود به صرافی ارز دیجیتال ایران پرفکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *