ورود به دنیای متاورس/درآمد زایی از دنیای متاورس

  • 7 فروردین 1401
metaverse cover

متاورس(MetaVerse) یک دنیای مجازی اشتراکی است که در آن زمین ها، ساختمان ها و آواتارها و دیگر پارامترهای آن امکان خرید و فروش دارند و تمامی این معاملات توسط ارزهای دیجیتال امکان پذیر است. پلتفرم هایی که در دنیای MetaVerse وجود دارند، بر روی فناوری بلاک چین راه اندازی شده اند و از ارزهای دیجیتال و توکن های غیر قابل تعویض مانند NFT برای معاملات خود استفاده می کنند. در این حالت است که یک سری دارایی های دیجیتال ایجاد می شود که به صورت غیرمتمرکز و درآمدزا هستند.

ارز های دیجیتال و دنیای متاورس

 در فضای متاورس داده هایی برای هویت سنجی وجود دارد که از آن برای خدمات مالی و مبادلات سریع استفاده می شود. داده ها در متاورس باید ذخیره شده و در اختیار دیگر کاربران قرار گیرد. قرارگیری این داده ها پاسخ به نیاز و تقاضای شدید، نیاز به تکنولوژی بلاک چین و ارزهای دیجیتال دارد. تکنولوژی بلاک چین نقشی موثر در ورود به دنیای MetaVerse دارد، چرا که به عنوان یک پایگاه داده ای عمل می کند که در آن تعدادی از شبکه های رایانه ای به اشتراک گذاشته می شود. زمانی که یک سابقه به زنجیره اضافه می شود، تغییر بسیار سخت و دشوار است. به همین خاطر برای اطمینان از یکسان بودن، نسخه های پایگاه داده به صورت مکرر بررسی می شود. 

در حال حاضر شرکت هایی همچون دسنترالند و سندباکس، فضاهای مجازی ایجاد کرده اند که از ارزهای دیجیتال برای فعالیت خود استفاده می کنند. با خدماتی که این دو شرکت ارائه می دهند، بازیکنان می توانند ساختارهایی همچون باشگاه های مجازی و پارک های موضوعی ایجاد کرده تا از این طریق کسب درآمد کنند. ارزی که در پلتفرم دسنترالند استفاده می شود، مانا بوده که در حال حاضر در صرافی هایی همچون کوکوین و کوین بیس معامله می شود.

NFT نقش اساسی در فضای متاورس دارد و این قابلیت را به افراد می دهد تا آیتم های درون بازی را جمع آوری کرده و حتی بازی های مجازی را بخرند. به گونه ای که کاربر در فضای مجازی متاورس، می تواند قطعه زمین مجازی خود را در دنیای دسنترالند فروخته و از مزایای آن استفاده کند. به همین خاطر کاربر می تواند با ورود به دنیای متاورس، از ارزهای دیجیتال به عنوان پول قانونی استفاده کنند و در کنار آن ها نیز تمامی اشیا مجازی و اقلام نامشهود دیجیتال، در قالب NFT عرضه شوند. 

متاورس

 ورود به دنیای متاورس

هر کاربری می تواند برای ورود به دنیای MetaVerse اقدام کند، چرا که ایجاد حساب در این فضای مجازی، به صورت رایگان است. اما برای خرید زمین در این فضای مجازی باید هزینه کرد. در واقع متاورس فضایی است که سرمایه گذاران می توانند با هزینه کردن دارایی های دیجیتال، اقدام به خرید زمین کنند. در واقع متاورس، محیطی مجازی است که کاربران برای انجام برخی از فعالیت ها کنار هم جمع می شوند و کسب سود می کنند.

بنابراین از جمله فعالیت هایی که می توان در فضای متاورس، کسب درآمد کرد، خرید و فروش زمین مجازی است. کاربران می توانند زمین های خود را همانند دنیای مجازی اجاره داده و درآمد داشته باشند.

به صورت کلی برای خرید زمین در دنیای MetaVerse باید اقدامات زیر را انجام داد:

• ایجاد و نصب کیف پول: همان طور که در دنیای واقعی نمی توان بدون داشتن پول زمین خرید، در فضای مجازی MetaVerse نیز نمی توان بدون داشتن سرمایه اقدام به خرید زمین کرد. در هر پلتفرم به توکن خاصی که از آن پلتفرم پشتیبانی می کند، نیاز دارید. به عنوان مثال در دسنترالند، برای انجام معاملات خود نیاز به ارز دیجیتال مانا دارید اما قبل از اینکه برای خرید زمین اقدام کنید، بایستی کیف پول خود را به حساب متاورس متصل کنید.

زمانی که کیف پول خود را نصب می کنید، باید کلید خصوصی خود را یادداشت کرده، چرا که تمام دارایی های متاورس در کیف پول ذخیره می شود و با فراموش کردن کلیدهای خصوصی، تمامی سرمایه از بین خواهد رفت.

• انتخاب پلتفرم MetaVerse: انتخاب پلتفرم متاورس کار سختی است، اما ویژگی های مختلفی برای انتخاب یک پلتفرم وجود دارد که برای هر کاربری می تواند این ویژگی ها متفاوت باشد. زمانی که هدف از ورود به دنیای MetaVerse، سرمایه گذاری با خرید زمین باشد، مهم ترین پارامتری که باید در نظر بگیرید، نزدیکی آن به زمین سرمایه گذاران و سلبریتی ها است. از دیگر پارامترهایی که باید در نظر بگیرید شلوغی منطقه، محبوبیت پلتفرم و همسایگان است. از جمله پلتفرم هایی که می توان برای خرید زمین در نظر گرفت شامل: دسنترالند، سندباکس و آپ لند است که می توانید زمین های مجازی مخصوص خود را بخرید.

• انواع روش خرید زمین در MetaVerse: با دو روش می توان برای خرید زمین متاورسی اقدام کرد: 

1. خرید از طریق مارکت پلتفرم

2. خرید از مارکت های NFT 

فضای NFT جزئی جدایی ناپذیر از MetaVerse است که پلتفرم ها، فروشگاه های درون شبکه ای دارند که کاربران می توانند از طریق آن اقدام به خرید و فروش زمین کنند. کاربران این قابلیت را دارند که فروشگاه های درون شبکه را بخرند و از این طریق نیز می توانند همسایگان خود و امکاناتی که در نزدیکی زمین وجود دارد را انتخاب کنند. بهتر است از پلتفرم های قابل اطمینان استفاده کرد، چرا که کلاهبرداری در این زمینه افزایش یافته است. از جمله سایت هایی که می توان برای خرید زمین متاورسی اقدام کرد، سایت opensea یا NonFungible است. 

• قیمت گذاری و خرید زمین: مرحله آخر برای خرید زمین، قیمت گذاری یا خرید زمین مجازی است. در فروشگاه های درون شبکه، شما می توانید خودتان قیمت پیشنهادی را داده و در صورت موافقت فروشنده زمین مورد نظر را بخرید. 

جمع بندی

دنیای متاورس این قابلیت را دارد که روش تعامل ما با دنیای دیجیتال را به صورت اساسی تغییر دهد و یک تجربه مجازی جمعی می تواند فرصت های جدیدی را برای گیمرها ایجاد کند، همان طور که توکن های غیر مثلی یا NFT این کار را انجام می دهند.

کاربران با ورود به دنیای متاورس، انگیزه خواهند داشت که این فضای مجازی به یک صنعت تریلیون دلاری تبدیل شود. مکانی که می تواند برای سرگرمی، تجاری یک فضای مجازی ایده آل باشد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که متاورس شاخه ای از اینترنت نیست و آن را به عنوان یک جایگزین می توان حساب کرد و از طریق بلاک چین و اپلیکیشن های غیرمتمرکز طراحی خواهد شد.

در صورتی که تمایل به ورود به دنیای MetaVerse و خرید ارز های دیجیتال دارید میتوانید با خرید ارز تتر به راحتی در صرافی های متمرکز و غیر متمرکز ارز های مورد نظر خود را خریداری نمایید ، صرافی ارز دیجیتال ایران پرفکت معتبر ترین صرافی ارز دیجیتال میباشد که میتوانید دلار های دیجیتال را بدون کامزد و با پایین ترین قیمت ها خریداری نمایید .

ورود به صرافی ارز دیجیتال ایران پرفکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *