میم کوین چیست؟/رشد 1000 درصدی میم کوین ها

  • 1 فروردین 1401

میم کوین‌ها ارزهای دیجیتالی هستند که در مدت‌زمان کوتاهی محبوبیت یافته‌اند و معمولاً اینفلوئنسرها و سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی آن‌ها را به‌صورت آنلاین تبلیغ می‌کنند. دوج کوین همان میم سکه اصلی است و این سکه به‌عنوان یک شوخی براساس یک الگوی رفتاری در سال ۲۰۱۳ ایجاد شد.

این ارز پس از اینکه ایلان ماسک شروع به توئیت کردن درباره ارز دیجیتال کرد و سرمایه‌گذاران خرده خرید انبوه را آغاز کردند، به شهرت رسید. 

سرمایه‌گذاری روی میم کوین‌ها

درحالی‌که می‌توان با سرمایه‌گذاری در میم کوین‌ها درآمد کسب کرد، این نوع سرمایه‌گذاری به‌طور باورنکردنی خطرناک است و بیشتر شبیه قمار است تا سرمایه‌گذاری واقعی.

اگر دقیقاً در زمان مناسب خرید و فروش کنید، می‌توانید سود کنید. با این حال، این احتمال این بیشتر است که شما تمام یا بیشتر پولی را که سرمایه‌گذاری کرده‌اید از دست بدهید.

یک استراتژی بهتر این است که بر سرمایه‌گذاری‌هایی تمرکز کنید که احتمالاً در بلندمدت عملکرد خوبی خواهند داشت. ارزهای دیجیتال به‌طورکلی هنوز به‌شدت حدس و گمان هستند؛ بنابراین هیچ‌کس نمی‌داند که در طول زمان چگونه عمل خواهد کرد، اما اگر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنید، مطمئن شوید ارزهایی را انتخاب می‌کنید که دارای پایه‌های قوی هستند و احتمال بیشتری دارد که در آزمون زمان مقاومت کنند.

تفاوت بین ارز دیجیتال و میم کوین

در مبحث میم کوین چیست خوب است که به بررسی تفاوت میان ارز دیجیتال و میم کوین بپردازیم. میم کوین‌ها نوعی از ارزهای دیجیتال هستند، اما تفاوت عمده بین ارزهای رمزنگاری‌شده مانند دوج کوین و شیبا اینو و ارزهایی مانند بیت کوین و اتریوم وجود دارد و آن به سودمندی آن‌ها مربوط می‌شود. ارزهای دیجیتال اصلی مانند بیت کوین و اتریوم برای حل مشکلات دنیای واقعی توسعه یافته‌اند.

هدف این است که درنهایت به‌طور گسترده توسط بازرگانان پذیرفته شود، شکل جدیدی از ارز غیرمتمرکز ایجاد شود و صنایع مختلف را متحول کند. از سوی دیگر، سکه‌های میم در حال حاضر هیچ هدفی در دنیای واقعی ندارند و بیشتر آن‌ها به‌عنوان راهی برای کسب درآمد سریع ایجاد شده‌اند. برخی از این سکه‌ها به این دلیل که توسط افراد مشهور بانفوذ تبلیغ می‌شوند، شهرت یافته‌اند و سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی با تبلیغ گسترده آن‌ها در فضای مجازی، قیمت‌های آن‌ها را افزایش داده‌اند.

به همین دلیل این سکه‌ها با وجود پایه‌های متزلزل خود تمایل به رشد انفجاری دارند. هنگامی که قیمت آن‌ها افزایش می‌یابد، بسیاری از سرمایه‌گذاران مدت کوتاهی پس از آن برای به دست آوردن سود سریع اقدام به فروش می‌کنند. از آنجا که میم کوین‌ها در حال حاضر هیچ کاربرد واقعی ندارند، بعید است که تا چند سال یا چند دهه دیگر وجود داشته باشند. هنگامی که سرمایه‌گذاران به سمت یک سهام یا ارز دیجیتال جدید حرکت می‌کنند، احتمالاً میم کوین‌ها قیمت خود را کاهش خواهند داد.

مشهورترین میم کوین‌ها و ارزش قیمتی آن‌ها

محبوبیت تکان‌دهنده میم کوین‌ها در سال‌های اخیر، سرمایه‌گذاران جوان را درباره ارزهای دیجیتال و ایده‌های رمزنگاری میم هیجان‌زده کرده است. کارشناسان فاش کرده‌اند که کل دامنه میم کوین‌ها برای بازی با نگرانی‌های مردم با افزایش تمام جنبه‌های ارزها ایجاد شده است و حتی محتاط‌ترین سرمایه‌گذاران را نیز به پایان می‌رساند. در بین تمام میم کوین‌ها دوج کوین و شیبا اینو مشهورترین هستند. به‌طورکلی، ارزش‌های قیمتی میم کوین‌ها به‌طورکلی پایین‌تر از سایر ارزهای دیجیتال است که درنتیجه حجم معاملات روزانه سرمایه‌گذاران جدید و جوان را به همراه دارد.

مردم شروع به گذراندن زمان بیشتری در شبکه‌های اجتماعی می‌کنند و متوجه محبوبیت سکه‌های میم و تبلیغات چندین چهره عمومی و افراد مشهور شده‌اند. علاوه بر این، از آنجا که ایجاد یک میم کوین بسیار کمتر از یک ارز دیجیتال پیچیده است، میم کوین‌های جدید بیشتری در بازار ظاهر می‌شوند.

آشنایی بیشتر با دوج کوین و شیبا اینو

در بخش قبلی گفتیم که میم کوین چیست و موفق‌ترین آن‌ها کدام‌اند. دوج کوین در ابتدا به‌عنوان یک شوخی برای کسانی که به ارزهای دیجیتال وسواس دارند ساخته شد و نام خود را از یک الگوی رفتاری محبوب با چهره یک سگ شیبا اینو گرفته است. این دارایی رمزنگاری که در سال ۲۰۱۳ ایجاد شد، هرگز در میان دریایی از آلت کوین‌های جدیدتر ظاهر نشد.

اما در سال ۲۰۲۰ بیشتر به‌دلیل تأیید افراد مشهور و کارآفرینانی مانند ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، مالک دالاس ماوریکس، مارک کوبان و حتی رپر اسنوپ، به شهرت رسید. شیبا اینو که در آگوست ۲۰۲۰ توسط شخصی ناشناس به نام ریوشی راه‌اندازی شد، از همان ابتدا یک چالش برای دوج کوین بود. مانند بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال، شیبا اینو بر پایه بلاک چین اتریوم است.

در صورتی که تمایل به خرید ارز های دیجیتال دارید میتوانید با خرید ارز تتر به راحتی در صرافی های متمرکز و غیر متمرکز ارز های مورد نظر خود را خریداری نمایید ، صرافی ارز دیجیتال ایران پرفکت معتبر ترین صرافی ارز دیجیتال میباشد که میتوانید دلار های دیجیتال را بدون کامزد و با پایین ترین قیمت ها خریداری نمایید .

ورود به صرافی ارز دیجیتال ایران پرفکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *