معرفی پروژه دیسنترالند / کسب درآمد از پروژه Decentraland

  • 12 بهمن 1400
A

پروژه دیسنترالند در سال 2018 در شبکه اتریوم راه اندازی شد. این پروژه اولین پروژه در زمینه متاورس بود که فضای مجازی را وارد دنیای واقعی زندگی کرد. در ادامه به بررسی جنبه‌های مختلف پروژه خواهیم پرداخت.

فهرست مطالب

  • بررسی وایت پیپر
  • نقشه متاورس دیسنترالند
  • اهداف و آینده پروژه
  • بررسی قیمت توکن MANA
  • جمع بندی

بررسی وایت پیپر

دیسنترالند

احتمالا با مفهوم واقعیت مجازی آشنا هستید. اولین تصویری که با شنیدن این عبارت در ذهن بسیاری از مردم نقش می‌بندد، محیطی مجازی است که به واسطه عینک‌های خاصی، احساس حضور واقعی را برای افراد به همراه دارد. پروژه دیسنترالند، دقیقا بر پایه همین مفهوم استوار است؛ اما همه چیز به همین نقطه ختم نمی‌شود؛ بلکه ترکیب این ماجرا با بلاک‌چین و توکن‌های NFT پروژه‌ای بدیع را به نام Decentraland ایجاد کرده است.

دیسنترالند یک بازی است. بازی که در آن شما می‌توانید به خرید و فروش املاک و مستغلات بپردازید. در بستر بازی تعدادی قطعه زمین گنجانده شده است که با استفاده از توکن بومی پروژه یعنی ارز لند (LAND) شناسنامه دار شده است. برای خرید و فروش این زمین‌ها باید از طریق ارز دیجیتال دیسنترالند یعنی مانا (MANA) اقدام به خرید توکن لند کنید. توکن‌های لند از نوع NFT یا غیرمثلی هستند. بنابراین مالکیت فردی در فضای این بازی به واسطه توکن‌ها تثبیت می‌شود.

این امکان برای شما وجود دارد که به بعد از خرید زمین در بازی برای آباد کردن آن اقداماتی را انجام دهید تا ارزش آن ارتقا پیدا کند. در ادامه می‌توانید آن را با قیمتی بالاتر به فروش برسانید و در ازای آن توکن مانا دریافت کنید.

نقشه متاورس دیسنترالند

دیسنترالند

این بازی در سه مرحله توسعه داده شده است که به هر کدام از این مراحل یک نام را اختصاص داده‌اند. این مراحل عبارت‌اند از:

عصر حجر غیرمتمرکز: مدل اولیه بازی که کاملا دو بعدی بود و مالکیت هر فرد درون بازی از طریق نوعی پیکسل تعیین می‌شد.

عصر برنز: نسخه دوم بازی بود که در سال 2016 رونمایی شد و تجربه دنیای 3 بعدی را به ارمغان آورد.

عصر آهن: تغییرات در این عصر ناظر به افزودن قابلیت‌های کسب درآمد اقتصادی برای فعالان بازی است.

توسعه‌دهندگان بازی این طور بیان کرده‌اند که فرآیند به‌روزرسانی بازی همچنان ادامه دارد و باید در آینده منتظر عصرهای جدیدی در Decentraland باشیم.

اهداف و آینده پروژه

پروژه دیسنترالند در تلاش است تا به اولین مجموعه غیرمتمرکز در زمینه ارزهای دیجیتال و متاورس تبدیل شود. در این راستا سازندگان بازی تلاش زیادی کردند ولی هنوز ابهاماتی در خصوص غیر متمرکز بودن دیسنترالند وجود دارد.

تیم سازنده بازی باید تمامی شک‌های موجود در خصوص غیر متمرکز بودن دیسنترالند را برطرف کند تا ابتدا به هدف نهایی خود برسد و سپس بتواند اعتماد مردم را به خود جلب کند.

بررسی قیمت توکن MANA

دیسنترالند

توکن اختصاصی دیسنترالند از عرضه اولیه تا ابتدای سال 2021 در محدوده قیمت 2.5 سنت قرار داشت. در سال 2021 متاورس مورد توجه مردم قرار گرفت و MANA در این سال تقریباً 200 برابر شد و به محدوده 5 دلار رسید.

سپس در اثر ریزش بازار و ارزهای دیجیتال قیمت MANA به محدوده 2 دلار رسیده و این محدوده برای خرید مجدد و سود گرفتن از پروژه بسیار جذاب است. در صورت تمایل می‌توانید پیش بینی ارز MANA را در وب سایت ما مطالعه کنید.

جمع بندی

با توجه به توجه مردم در عصر حاضر به متاورس و فضای مجازی، دیسنترالند می‌تواند رشد خوبی را تجربه کند. در صورتی که تیم سازنده بتواند به هدف خود یعنی غیرمتمرکز سازی کامل فضای دیسنترالند برسد، سرمایه گذاران آن می‌توانند سود خوبی را دریافت کنند.

دیسنترالند با دید میان مدت و بلند مدت می‌تواند یکی از آینده دار ترین پروژه‌ها در دنیای ارزهای دیجیتال باشد و رشد چشمگیر آن در سال 2021 نیز این موضوع را ثابت می‌کند.

به منظور خرید دلار دیجیتال پرفکت مانی و تتر با نازل‌ترین قیمت و بدون هیچ گونه کارمزد، می‌توانید به صرافی ایران پرفکت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *