پیش بینی و آینده قیمت ارز دیجیتال آیوتکس (IOTX)

  • 18 مهر 1400
IOTX1

ارز دیجیتال آیوتکس (IoTeX) که آن را به‌اختصار با نماد IOTX نیز نمایش می‌دهند، از نوع استاندارد توکن های ERC20 است که در سال 2019 به یک توکن بومی تغییر پیدا کرد. توکن بومی به‌محض تعویض، نماد IOTX را گرفته و به مدت 50 سال آینده قابل‌استخراج است. در حال حاضر تعداد 5.7 میلیارد از توکن IOTX در گردش است و 10 میلیارد توکن درمجموع قرار است عرضه شود. در سه ماهه اول سال 2019 برنامه اصلی شبکه آلفا فعال شد.

در آن زمان یک توکن مبادله برای ارز دیجیتال اصلی شاخته شد. پس‌ازآن این توکن ها به‌منظور تأمین انرژی شبکه IoTeX به کار می‌روند. مأموریت این توکن شامل تأمین انرژی معاملات و سوخت‌رسانی به برنامه‌های توزیع‌شده است.

ویژگی­ های ارز دیجیتال آیوتکس (IOTX)

مکانیسم اجماع پلتفرم آیوتکس از نوع اجماع Roll-DPoS است. این مکانیسم اجماع نوعی از اثبات سهام واگذارشده (Delegated Proof of Stake) بوده که به‌منظور افزایش مقیاس‌پذیری، بدون از دست دادن تمرکززدایی یا امنیت و با قطعیت فوری طراحی شده است. اجماع Roll – DPoS ۲۴ نفر از ۳۶ نفر نمایندگان (Delegates) برتر که به‌وسیله جامعه تشکیل‌دهنده بلاک چین انتخاب می‌شوند را از طریق امضاهای Distributed Key Generation که به‌اختصار با نماد DKG نمایش می‌دهند، به‌صورت تصادفی انتخاب می‌کند. نمایندگان جدید به‌طور تصادفی در هر دوره به‌منظور اطمینان از کارایی سخت‌افزاری شبکه و امنیت بالای آن انتخاب می‌شوند.

لایه ۲ بلاک چین به‌عنوان یک سرویس آیوتکس با بهره‌گیری از ساختار بلاک چین در بلاک چین، در راستای محاسبات ناهمگن، یک معماری باز را در اختیار کاربران می‌گذارد. این معماری از بلاک چین‌های لایه ۲ سفارشی و ناهمگن حمایت می‌کند.

پیش بینی IOTX

اهداف ارز دیجیتال iotx

شبکه iotex در زمینه نیرومندسازی اینترنت اشیا فعالیت میکند،یعنی فضایی شفاف و آزاد که اعتماد در آن حاکمه و حریم خصوصی هم تماما حفظ میشود و اشیا و انسان ها با کمک اینترنت با هم در ارتباط هستند، این هدف به سادگی قابل دسترس نیست،بنابراین با کمک رمزارز iotx  در این شبکه انگیزه سازی میکنند.

برخی از هدف های آیوتکس :

  • به عنوان فی شبکه: در تراکنش ها یا استفاده محصولات از شبکه
  • به عنوان توکن حکومتی: یعنی برای رای گیری و تعیین مواردی مثل انتخاب تائیدکنندگان بلاک از آن استفاده می شود.
  • گواهی دهنده دستگاه ها
  • استیک شدن با هدف ارائه خدمات

تحلیل و بررسی ارز دیجیتال IOTX

در بازه زمانی روزانه توانسته یک حرکت صودی را تشکیل دهد و در مدت 10 روز بازدهی 30 درصد را داشته است ، در حال حاضر برای ادامه روند صعودی میبایست مقاومت های پیش روی خود را بشکند .

یکی از مهمترین نواحی مقاومتی 0.083 دلار میباشد که در صورت شکست این ناحیه میتواند تا محدوده سقف تاریخی خود 0.14 دلار پیش روی داشته باشد و یک تارگت جدیدی را برای خود ثبت نماید .

اما در صورت ریزش و از دست دادن حمایت 0.066 دلار میتواند تا ناحیه 0.047 دلار ریزش داشته باشد .

IOTX 2

پیش بینی و آینده قیمت ارز آیوتکس

در حال حاضر قیمت آیوتکس در محدوده 0.07 دلار معامله میشود .

پایگاه اینترنتی digitalcoinprice یکی از مراجع پیش بینی قیمت ارز دیجیتال IOTX می باشد.

قیمت های پیش بینی شده تا سال ۲۰۲۸ که در ادامه مشاهده می کنید از سایت digitalcoinprice گرفته شده است و به شرح زیر است :

  • پایان ۲۰۲۱ :0.10دلار
  • پایان ۲۰۲۲ :0.12دلار
  • پایان ۲۰۲۵ :0.21دلار
  • پایان ۲۰۲۶ :0.25دلار
  • پایان ۲۰۲۸ :0.32دلار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *