پیش بینی و آینده قیمت ارز DCR/ رشد 50 درصدی دیکرد در ماه آینده

 • 3 مهر 1400
DCR1

DCR یک ارز دیجیتال است که برای ارائه راه حلی برای مشکل مقیاس پذیری که بیت کوین را آزار می دهد، طراحی شده است. 

Decred به منظور جلوگیری از بروز این نوع شکاف بین بیت کوین و بیت کوین کش در آینده با دادن رای به جامعه درباره آینده ارز طراحی شده است.

Decred توسط مدیر عامل شرکت 0’s CEO، Jake Yocom-Piatt تاسیس شد و تجارت خود را از 10 فوریه 2016 آغاز کرد و تیم شامل بسیاری از توسعه دهندگان سابق بیت کوین بود.

قبل از راه اندازی Decred، یک پیش استخراج وجود داشت که بالغ بر 8٪ از کل عرضه بود. 4 درصد این مبلغ توسط شرکت برای جبران خسارت به توسعه دهندگان برگزار شد. 4٪ باقیمانده به صورت رایگان در اختیار کاربران جدید قرار گرفت.

به جای تأمین بودجه سکه از طریق ICO ، توسعه دهندگان در ابتدا پروژه را از جیب خود تأمین می کردند. آنها قادر به خرید DCR با نرخ 0.49 دلار در هر سکه یا مبادله آن با کارهایی بودند که با همان نرخ انجام شده است.

Decred از ترکیبی از روش های اثبات کار و اثبات میزان توافق استفاده می کند. این یک سیستم نسبتاً منحصر به فرد است که برای جلوگیری از تسلط ماینرها یا سهامداران بزرگ در شبکه طراحی شده است

Decred به همه پاداش های بلوکی 10٪ پرداخت می کند. این کار برای پرداخت هزینه های بهبود شبکه در آینده است و کسی که ایده هایش را بپذیرد، و نه فقط تیم اصلی، به صندوق قابلیت دسترسی دارد.

کاربردهای ارز دیجیتال دیکرد

کاربران می‌توانند با خرید و قفل کردن رمزارزهای دیکرد (DCR) خود، حق رای داشته باشند. پس از انجام رای‌گیری کاربر رمزارز قفل شده را به همراه پاداش به دلیل شرکت در رای‌گیری دریافت خواهد کرد.

کاربران می‌توانند با خرید و فروش ارز دیجیتال دیکرد (DCR) از نوسانات قیمتی این رمزارز به سود برسند.

با استفاده از ارز دیجیتال Decred کاربران می‌توانند در بخشی از استخراج رمزارز که منطبق با روش اجماع اثبات سهام (PoS) است، نقش داشته باشند.

DCR 3

مزایا ارز دیجیتال DCR

 • شبکه‌ی دیکرد از یک حکومت جمعی استفاده می‌کند که در آن همه‌ی کاربران در آینده‌ی شبکه نقش موثر دارند و می‌توانند به پیشنهادات و بهینه‌سازی های مطرح شده رای دهند.
 • ۱۰ درصد از رمزارزهای ایجادشده‌ی جدید در شبکه به توسعه‌دهندگان شبکه می‌رسد. در برابر سیاست بیت کوین که توسعه‌دهندگان هیچ پاداشی را دریافت نمی‌کنند، این روش می‌تواند انگیزه‌ی برای توسعه‌دهندگان باشد تا به رشد هرچه بیشتر پروژه بیانجامد. جالب است بدانید که توسعه‌دهندگان دیکرد سابقه‌ی فعالیت در مجموعه‌های بیت کوین را نیز داشته‌اند.
 • انجام معاملات اتمی بر روی شبکه‌ی دیکرد یکی دیگر از مزایای آن به شمار می‌آید. با استفاده از معاملات اتمی کاربران می‌توانند بدون دخالت صرافی، ارزهای دیجیتال مختلف خود را باهم مبادله کنند.
 • امکان اعمال زمان انقضا برای تراکنش‌ها یکی از مزیت‌های شبکه دیکرد به حساب می‌آید.
 • استیکینک ارز دیجیتال Decred یکی دیگر از مزایای آن به شمار می‌رود، کاربران با نگه‌داری این ارز دیجیتال و کمک به فرایند اجماع اثبات سهام می‌توانند سود کسب کنند، این سیاست در برابر سیاست شبکه بیت کوین یک نقطه قوت است.

معایب ارز دیجیتال دیکرد

 • کیف پول مخصوص رای‌گیری کاربران باید به صورت دائمی و ۲۴ ساعته آنلاین باشد، چرا که در صورتی که کد بلیط رای‌گیری اعلام شود و کاربر آنلاین نباشد، بلیط خوانده شده به عنوان بلیط از دست رفته شناسایی شده و کاربر پاداشی دریافت نمی‌کند. (البته کاربرانی که امکان انجام چنین کاری را ندارند می‌توانند با عضویت در استخر استیکینگ، سود خود را دریافت کنند. بدیهی است که استخر استیکینگ بخشی از سود را به عنوان کارمزد از پاداش شما کسر خواهد کرد.)
 • ازنظر ویتالیک بوترین، توسعه‌ی پروتوکل‌های دیکرد تا زمانی که توسعه‌دهندگان آنها در قید حیات هستند و یا به طور کلی مشغول به کار هستند امکان پذیراست و این یک نقص برای این شبکه و ارز دیجیتال آن به حساب می‌آید و البته آقای جیک یوکوم در جواب اظهارات ویتالیک بوترین گفتند که سلطه‌ی بلندمدت تنها مخصوص دیکتاتورهای خوش‌قلب است.

تحلیل و بررسی ارز dcr

در حال حاضر دیکرد در ناحیه حمایتی مهم 100 دلار وجود دارد و توانسته این ناحیه را حفظ نماید اما در صورت از دست دادن این ناحیه میتواند ریزش زیادی داشته باشد و تا محدوده 84 دلار و حتی 43 دلار ریزش داشته باشد .

اما در صورت حفظ این ناحیه حمایتی میتواند با عبور از مقاومت های 159 و 183 دلار میتواند به سقف تاریخی خود برسد و محدوده 250 دلار را رد کند و تارگت های جدیدی برای خودش ایجاد کند .

DCR 2

پیشبینی و آینده قیمت ارز دیکرد (dcr)

در حال حاضر قیمت dcr در محدوده 115دلار معامله میشود .

پایگاه اینترنتی digitalcoinprice یکی از مراجع پیش بینی قیمت ارز دیجیتال دیکرد می باشد.

قیمت های پیش بینی شده تا سال ۲۰۲۸ که در ادامه مشاهده می کنید از سایت digitalcoinprice گرفته شده است و به شرح زیر است :

 • پایان ۲۰۲۱ : 174 دلار
 • پایان ۲۰۲۲ : 202دلار
 • پایان ۲۰۲۵ : 346دلار
 • پایان ۲۰۲۶ : 415دلار
 • پایان ۲۰۲۸ :535دلار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *