پیشبینی و آینده قیمت میکر MAKER

  • 1 مهر 1400
MKR 1

پروتکل MAKER یک پروژه متن باز بوده که در سال 2014 به منظور ایجاد یک سیستم اعتباری بدون نیاز به مجوز که به کاربران اجازه دریافت و استفاده از وام هایی با وثیقه ارز دیجیتال می دهد، معرفی شده است.

این وام ها با قراردادهای هوشمند ایجاد می شوند که توسط DAI پشتیبانی می شوند.

این پروتکل توسط بنیاد Maker با همکاری تعدادی از گروه های خارجی ایجاد شده است، اما با گذر زمان بنیاد کنترول خود را روی این پروتکل کاهش داده است، تا جایی که به تدریج کنترل کامل آن را به یک سازمان خود مختار غیر متمرکز یا DAO تحت عنوان MakerDAO واگذار کرده اند.

کاربرد ارز دیجیتال Maker

پروتکل میکر عملکردی مشابه بانک دارد. درواقع میکر وامی را فراهم کرده و سود وام و پس‌انداز را که در توکن بومی آن یعنی DAI انجام می‌گیرد، شارژ می‌کند. اساساً در امور مالی سنتی، این خدمات فقط بعد از تحقق چندین مورد سخت‌گیرانه مثل تهیه وثیقه کافی و امتیازات اعتباری قدرتمند ارائه می‌گردند اما در حال حاضر و باوجود پروتکل میکر، کاربران تنها نیاز به ارائه وثیقه‌ای در قالب ارزهای دیجیتال دارند.

درواقع دارندگان توکن های میکر در سیستم تأییدیه این پروتکل، به‌وسیله این پلتفرم، دارای حق رأی خواهد شد و درباره مواردی همچون نرخ وثیقه سی دی پی‌ها رأی خواهند داد و درازای مشارکت خود در این رأی گیری‌ها نیز کارمزدهایی را تحت عنوان پاداش دریافت می‌کنند. ازاین‌رو دارندگان این توکن ها تشویق خواهند شد تا رأی دهند.

به‌طور کلی اگر این سیستم به‌درستی پیش برود، ارزش میکر حفظ خواهد شد یا با افزایش روبرو خواهد شد و در مقابل نیز، مدیریت ضعیف آن می‌تواند باعث کاهش ارزش میکر در بازار شود.

MKR 2

مزایای ارز دیجیتال Maker

  • شفافیت چشمگیر یکی از برحسته ترین مزیت های کل شبکه Maker است، که آن را از سایر بلاکچین های رقیب با هدف مشابه متمایز کرده است.
  • توکن DAI به عنوان یک ارز با ارزش ثابت خود، از سرمایه کاربران در برابر نوسان های زیاد ارزهای دیجیتال محافظت خواهد کرد. 
  • مدیریت غیر متمرکز MakerDAO که با استفاده از رای گیری انجام می شود، توزیع عادلانه را تضمین کرده و همچنین بکارگیری خرد جمعی منجر به اخذ تصمیمات بهتر برای آینده پلتفرم خواهد شد. 

معایب ارز دیجیتال Maker

از آنجایی که پلتفرم های ارایه وام و قرض غیر متمرکز همانند سازمان های مالی سنتی تحت نظارت قرار ندارند، موجودی حساب ها بیمه نشده و نگه داری از کیف پول و موجودی آن وظیفه کاربران می باشد. 

تحلیل و بررسی ارز میکر mkr

میکر در حال حاظر در ناحیه حمایتی مهمی قرار گرفته است و در صورت حفظ این ناحیه میتواند به روند قبلی خود برگردد و به تارگت و سقف تاریخی خود نزدیک شود .

در حال حاظر میکر در محدوده 2480 دلار معامله میشود و در صورتی که ناحیه حمایتی 2250 دلار شکسته شود میتواند تا ناحیه 1790 و حتی 1350 دلار ریزش داشته باشد .

اما در صورت حفظ ناحیه حمایتی میتواند به تارگت های اصلی خود نزدیک شود و برای رسیدن به تارگت های خود میبایست مقاومت های 3100 و 3980 را رد کند تا بتواند به سقف تاریخی خود برسد .

پیش بینی MAKER

پیشبینی و آینده قیمت ارز makr

در حال حاضر قیمت mkr در محدوده 2480 دلار معامله میشود .

پایگاه اینترنتی digitalcoinprice یکی از مراجع پیش بینی قیمت ارز دیجیتال میکر می باشد.

قیمت های پیش بینی شده تا سال ۲۰۲۸ که در ادامه مشاهده می کنید از سایت digitalcoinprice گرفته شده است و به شرح زیر است :

  • پایان ۲۰۲۱ :3616دلار
  • پایان ۲۰۲۲ :4134دلار
  • پایان ۲۰۲۵ :7360 دلار
  • پایان ۲۰۲۶ :8700دلار
  • پایان ۲۰۲۸ : 11454دلار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *