آیوتا آماده برای رشد 200 درصدی / پیش بینی و آینده قیمت IOTA

  • 29 شهریور 1400
lota 1

آیوتا ( iota ) نوعی فن آوری دفترچه توزیع شده است که در پلتفرمی به نام تَنگِل (tangle) برای امکان پذیر ساختن تراکنش های غیرمتمرکز بین دستگاه ها در سیستم اینترنت اشیاء (IoT) طراحی شده است. با راه اندازی آیوتا، برای اولین بار انسان ها و ماشین ها می توانند در محیطی غیرمتمرکز بدون هزینه تراکنش و بدون نیاز به واسطه قابل اعتماد تبادل پول و یا داده انجام دهند. در پلتفرم آیوتا (تَنگِل) استخراج کننده نقشی ندارد.

مزایای IOTA

  • تراکنش‌های رایگان: تنها هزینه استفاده از سیستم Tangle، تایید کردن دو معامله دیگر است؛ به عبارت دیگر هیچ هزینه‌ای گرفته نمی‌شود و هیچ انعامی نیز برای ماینرها در نظر گرفته نمی‌شود؛ چون سیستم به ماینرها نیازی ندارد.
  • مقیاس‌پذیری بسیار بالا: اثرات گردن بطری حاکم بر بلاکچین‌های دیگر در IOTA وجود نداشته و با رشد شبکه توانایی پردازش تراکنش‌های آن نیز افزایش می‌یابد.
  • از آنجایی که IOTA برای اینترنت اشیا و دستگاه‌های با توان پردازشی پایین طراحی شده است، کل این نرم‌افزار حجم بسیار کمی دارد.
  • از آنجایی که تراکنش‌ها رایگان هستند، انجام تراکنش‌های بسیار کوچک در این شبکه بسیار بهینه‌تر از  تراکنش‌های سایر رقبا است. 

معایب آیوتا (IOTA)

  • برخی از محققان دانشگاه MIT یک حجره امنیتی در سیستم Tangle پیدا کردند. 
  • غیاب قراردادهای هوشمند بزرگترین ضعف این شبکه است؛ زیرا در عمل ساخت اپلیکیشن‌های توزیع شده بر روی آن را غیرممکن کرده است.

هدف اصلی و پروژه ارز آیوتا

سال 2019، به طور کل سالی پربار برای IOTA بوده و اپلیکیشن‌های پر شماری مانند IRI، Trinity، کتابخانه‌های منفرد مشتریان و Qubic توسعه داده شدند؛‌ علاوه بر این یک تیم قوی جهت توسعه نرم‌افزار گره تشکیل شد که در اواخر همان سال یک گره کم حجم Go را کدنویسی کرده و در پی آن اکوسیستم نرم‌افزاری IOTA را گسترش داده است. 

بیشتر تغییرات و بروز رسانی‌های برنامه‌ریزی شده برای سال 2020، در نیمه دوم آن اتفاق افتاده و شامل سیستم امضای جدید، همتایابی خودکار می‌شدند. نمونه‌های اولیه از یک گره بر پایه Rust معرفی شدند‌‌‌‌‌؛ همچنین نرم‌افزارهای Be، Qubic، IRI و کیف پول Trinity بروز رسانی‌هایی دریافت کرده و بهینه‌تر شدند. 

MAM یک طرح رمزنگاری برای پیام‌های سه‌گانه است که امنیت و حفظ صحت شبکه را تامین می‌کند. نسخه 1.1 آن در اواخر نیمه دوم سال 2020 منتشر شده است.

عملکرد کلی شبکه اصلی در نیمه دوم سال 2020 با بهره‌گیری از بهبود منطق و لایه کش تراکنش‌ها و تایید سریع‌تر تراکنش‌ها و هماهنگ‌سازی، بهبود یافته و تقویت می‌شود.

تحلیل و بررسی ارز IOTA

در حال حاظر با توجه به ریزش اخیر بیت کوین آیوتا هم بی نصیب نبوده و ریزش 20درصدی را در بر داشته است و یکی از نقاط حمایتی مهمی که برای این ارز در نظر گرفته شده 1.31 دلار میباشد که در صورت شکست این ناحیه میتوان انتظار ریزش بیشتر تا 1.2 دلار و حتی 1 دلار هم داشت .

در حال حاظر قیمت آیوتا در محدوده 1.38 دلار معامله میشود و در صورت حفظ حمایت 1.31 دلار میتواند به روند قبلی خود ادامه دهد و با شکستن مقاومت های 1.53 و 1.74 دلار میتواند به تارگت و سقف تاریخی خود نزدیک شود و رکورد جدیدی را ثبت نماید .

lota 3

پیش بینی و آینده قیمت آیوتا (IOTA)

قیمت IOTA در سال 2021 از 0.30 دلار شروع شد.اما امروز ، IOTA با قیمت 1.40 دلار معامله شد ، بنابراین قیمت از ابتدای سال 371 درصد افزایش یافت.
 قیمت پیش بینی شده IOTA در پایان 2021 1.94 دلار است .
و سال به سال +552 درصد تغییر می کند.
در نیمه اول سال 2022 ، قیمت IOTA میتواند به 2.03 دلار افزایش یابد.
در نیمه دوم ، قیمت 0.14 دلار اضافه می شود و سال را در 2.17 دلار می بندد که 55 درصد رشد نسبت به قیمت فعلی است.
وبسایت CoinSwitch نظر بسیار مثبتی به IOTA داشته و معتقد است که ارزش این ارز در سال 2025 عملا ده برابر شده و بهای آن به 9.847 دلار خواهد رسید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *