پیش بینی و تحلیل کازماس / ATOM به 100 دلار میرسد ؟

 • 24 شهریور 1400
atom 1

شبکه کازماس cosmos یک اکوسیستم غیر متمرکز از بلاکچین های مستقل است که پدیدآورنده آن یعنی شرکت تندرمینت آن را اساس نسل آینده تکنولوژی اینترنت می داند. اتم ATOM توکن اختصاصی ارز دیجیتال کازماس است که توسط شبکه استفاده می شود و همچنین تراکنش ها را علامت گذاری می کند.

ارز دیجیتال اتم در تاریخ 13 ژوئن 2018 وارد بازار شد و توانست بین سرمایه گذاران و کاربران محبوبیت نسبتا خوبی بدست بیاورد. این رمزارز از دو سال قبل به صورت آزمایشی بر روی شبکه بیت کوین به کار گرفته شد تا عملکرد آن را مشاهده کنند. این ارز زمانی پا به عرصه بازار ارز گذاشت که به طور کامل رضایت مشتریان جلب کرده بود.

یکی از مهم‌ترین علل‌های ساخت این ارز دیجیتال هدف بهبود عملکرد این بیت کوین بود. بیت کوین اتم در ابتدای ورودش به بازار از یک الگوریتم استفاده می‌کرد که بعد از آن، همانطور که در آزمایشات این کار را کرده بودند، یک الگوریتم دیگر نیز به شبکه این ارز اضافه کردند که شبکه بیت کوین را به ثبات بیشتری برساند.

اهداف و پروژه های ATOM

کازماس پروژه خود را به عنوان اینترنت بین بلاک چین ها معرفی کرده است.

و بر این عقیده معتقد است که می تواند بلاکچین های متفاوتی را در یک پلتفرم گرد هم آورد و چندین مشکل اصلی را که از ابتدا وجود داشته را از بین ببرد.که این مشکلات عبارتند از :

 1. قابلیت همکاری بین بلاکچین ها
 2. حق مالکیت
 3. قابلیت استفاده
 4. مقیاس پذیری

 تاریخچه کازماس و پروژه های شکل گرفته

 •  آپریل 2017 : جذب سرمایه 17 میلیون دلاری در 29 دقیقه اول عرضه اولیه.
 •  دسامبر 2018 : بازی “استیک کردن سهام” پیاده‌سازی شد.
 •  مارس 2019 : شبکه رسمی کازماس راه‌اندازی شد.
 •  نوامبر 2019 : Kava به‌عنوان یکی از اولین پروژه‌هایی بود که شبکه اصلی خود را روی شبکه کازماس راه‌اندازی و اجرا کرد.
 •  فوریه 2020: تیم کازماس از هم جدا شدند و موسس و مدیرعامل این شبکه، از سمت خود به‌منظور اجرای پروژه جدی به نام وِرگو کناره‌گیری کرد.
 •  سپتامبر 2020 : همکاری با شرکت نیم (NYM) .
 •  فوریه 2020: پیاده‌سازی استارگیت ، که با این ارتقا در سیستم بیشتر اهداف نوشته‌شده در وایت‌پیپر شبکه کازماس اجرا شد و برای اولین بار در طول تاریخ، بلاک چین‌های کازماس قادر خواهند بود با هم از طریق یک پروتکل استانداردشده، ارتباط برقرار کنند.
atom3

کاربرد و امکانات COSMOS

کاربرد Cosmos این است که به توسعه‌ دهندگان بلاک چین کمک کند تا به راحتی بلاکچین‌ها را ایجاد کنند و مشکلات مربوط به این حوزه مالی را برطرف سازد.

کازماس به بلاکچین اجازه می‌دهد تا حاکمیت خود را حفظ کرده و تراکنش‌ها را به‌ طور موثری پردازش کند.

همچنین این امکان را فراهم می‌آورد تا ارتباط موثری میان بلاکچین‌ها برقرار نماید.

کاسموس برای تحقق اهداف خود از ابزارهای منبع بازی همچونTedermint ، Cosmos SDK و IBC کمک می‌گیرد تا بتواند بلاکچین‌های سفارشی و امنی که قابلیت همکاری را به ‌وجود می‌آورند ، تشکیل دهد.

ویژگی و مزایای کازماس cosmos

پشتیبانی قدرتمند

تقریباً تمام صرافی‌های برتر ارزهای دیجیتال، خودشان بدون ارائه درخواست از توسعه‌دهندگان، این آلت‌ کوین را در فهرست خود قرار داده‌اند.

علاوه بر آنها، این ارز دیجیتال مورد حمایت چانگ پنگ ژائو در بایننس و فرد ارسام در کوین‌ بیس قرار گرفته است. ارسام نزدیک 9 میلیون دلار در توسعه این پروژه سرمایه‌گذاری کرده است.

تکنولوژی منحصر به فرد

بسیاری از کارشناسان معتقدند یکپارچه شدن بلاک‌چین‌های گوناگون باعث حل شدن بسیاری از مشکلات فعلی بازار ارزهای دیجیتال نمی‌شود اما باعث می‌شود به شکلی حقیقی جهانی شود.

استفاده کاربردی

همین حالا هم این تکنولوژی مورد استفاده سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های شناخته‌شده قرار گرفته است. بایننس چین، ای‌مانی، کاوا، شبکه‌های لینو، ترا و بسیاری دیگر از آن استفاده می‌کنند.

تحلیل ارز ATOM

در حال حاظر قیمت 33.5 دلار است و در ناحیه بسیار حساسی قرار دارد چرا که به سقف تاریخی خود رسیده و در صورت شکستن این ناحیه اتفاقات خیلی خوبی برای این ارز خواهد افتاد و میتواند به هدف های بسیار بالاتری برسد .

اما در صورت اینکه نتواند سقف خود را رد کند تا 28 و 26 دلار ریزش خواهد کرد و در ناحیه 26 دلار حمایت بسیار قوی وجود دارد که میتواند ساپورت خوبی برای ادامه روند صعودی باشد اما در صورت شکستن این ناحیه حمایتی میتواند تا مرز 18 و 15 دلار ریزش کند .

پیشبینی و آینده قیمت ارز کازماس

پیشبینی و آینده قیمت ATOM

قیمت atom در سال 2021 از 8.57 دلار شروع شد. امروز ، کاسموس 33.06 دلار معامله شد ، بنابراین قیمت از ابتدای سال 286 درصد افزایش یافت.
 قیمت پیش بینی شده Cosmos در پایان سال 2021 62.81 دلار است و با توجه به شروع و روندی که پیش گرفته است میتواند به این تارگت برسد .
در نیمه اول سال 2022 ممکن است اصلاحیه هایی داشته باشد و تا قیمت 56.68 دلار کاهش یابد.
در نیمه دوم ، به قیمت 3.83 دلار اضافه می شود و سال را در 60.51 دلار می بندد ، که 83 درصد رشد نسبت به قیمت فعلی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *