پیشبینی و آینده قیمت ارز ETC /زمان پامپ اتریوم کلاسیک فرا رسید !

  • 24 شهریور 1400
eth 1

اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) یک پلتفرم متن باز و غیر متمرکز در شبکه بلاکچین است که می‌تواند قرارداد‌های هوشمند را اجرا کند.

این نکته مهم را در نظر داشته باشید که شبکه بلاک چین اتریوم کلاسیک با اتریوم کاملا متفاوت است. ETC نماد اختصاری ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک است و ETH نماد اختصاری ارز دیجیتال اتریم.

اتریوم کلاسیک با استفاده از قرارداد‌های هوشمند در بستر شبکه بلاک چین یا دفتر کل توزیع شده، برای ایجاد یک دولت غیر متمرکز تلاش می‌کند. به بیان دیگر برای تایید اعتبار این قرارداد‌ها دیگر نیازی به یک واسطه مانند یک وکیل نیست. قرارداد‌های هوشمند مانند گزاره‌هایی هستند .

به این معنی که اگر اقدامات مورد نیاز برای تکمیل یک قرارداد انجام شده باشد، آنگاه بقیه پارامتر‌ها برای تکمیل قرارداد انجام خواهد شد. اگر پارامتر‌های قرارداد انجام نشود، آنگاه بسته به شرایط تعیین شده در ابتدا ممکن است قرارداد باطل یا دچار جریمه شود.  

مزایای اتریوم کلاسیک (ETC)

  • تغییرناپذیر (Immutable): امکان تغییر یا حذف تراکنش‌ها بعد از ثبت در بلاک چین وجود ندارد. این ویژگی اصلی‌ترین دلیل دو‌شاخه‌شدن زنجیره اتریوم بود و علاوه‌بر حفظ تمرکززدایی، امنیت و یکپارچگی کد را تضمین می‌کند.
  • غیرمتمرکز (Decentralised): سازوکار اجماع در شبکه لاریوم کلاسیک مبتنی‌بر الگوریتم گواه بر کار است. تراکنش‌ها در آن بدون واسطه یا مرجع مرکزی انجام‌ و قراردادهای هوشمند نیز به‌صورت خودکار اجرا می‌شوند.
  • تراکنش‌های سریع و مقرون‌به‌صرفه (Quick & Affordable Transactions): با‌‌‌توجه‌‌‌به فرایند خودکار تأیید تراکنش‌ها، انجام آن‌ها با سرعت بیشتر و هزینه کمتری صورت می‌گیرد.
  • قابلیت اطمینان بالا (High Reliability): بلاک چین ETC قابلیت مدیریت طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها و قراردادهای هوشمند و تراکنش‌ها را در پنج سال گذشته بدون نیاز به دخالت شخصی ثالث، قطعی سرور، کلاه‌برداری و سانسور مدیریت کرده و همین امر نشان‌دهنده قابلیت اطمینان فراوان آن است.
  • قابل برنامه‌ریزی (Programmable): بلاک چین اتریوم قابلیت برنامه‌ریزی دارد و توسعه‌دهندگان آن می‌توانند برنامه‌های غیرمتمرکزی (dApps) مانند خدمات مالی یا بازی‌ها را روی قراردادهای هوشمند آن ایجاد کنند.
ete3

معایب اتریوم کلاسیک

  • تیم توسعه‌دهنده اصلی اتریوم، ETC را پشتیبانی نمی‌کنند و این نگرانی برای کاربران وجود دارد که این تیم، از مسیر ابتدایی و اصول اولیه خود خارج شوند.
  • رتبه دوم اتریوم در جدول رمز ارزها و اسقبال بیشتر کاربران نسبت به اتریوم کلاسیک از این ارز دیجیتال و قیمت بیشتر اتریوم به نسبت استخراج آن

تحلیل و بررسی ETC

اتریوم کلاسیک در ناحیه حمایتی خود قرار دارد و در حال حاظر در 57 دلار معامله میشود ، برای ادامه روند صعودی خود میبایست ناحیه حمایتی 48 دلار را حفظ کند تا بتواند به اعداد بالاتر برسد ، اما در صورت شکستن این ناحیه میتوانیم شاهد این باشیم تا به اعداد38 و حتی 23 برسد .

در ادامه روند صعودی نقاط مقاومتی مهمی وجود دارد و در مهمترین آن 78 دلار میباشد که در صورت شکستن آن میتوان پیش بینی آن را داشت حتی تا 100 دلار هم به راحتی پیش برود و قبل از رسیدن به مقاومت اصلی میبایست از 62 و 67 دلار با قدرت عبور کند.

پیشبینی ارز ETC

پیش بینی و آینده قیمت اتریوم کلاسیک (ETC)

قیمت اتریوم کلاسیک در سال 2021 با 5.70 دلار شروع شد. امروز ، اتریوم کلاسیک 57.84 دلار معامله شد ، بنابراین قیمت از ابتدای سال 914 درصد افزایش یافت.
قیمت پیش بینی شده اتریوم کلاسیک در پایان 2021 68.67 دلار است.
در نیمه اول سال 2022 ، قیمت Ethereum Classic میتواند به 73.26 دلار افزایش یابد و در نیمه دوم آن میتوان انتظار این را داشت تا 21.98 دلار اضافه شود و سال را در 95.24 دلار ببندد ، که 65 درصد رشد نسبت به قیمت فعلی میباشد .
برای پیشبینی 5 ساله و بلند مدت میتوان اتریوم کلاسیک را در محدوده 150 تا 200 دلار مشاهده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *