فایل کوین (FIL) در مرز 100 دلار / پیش بینی FIL تا 300 دلار

  • 23 شهریور 1400
fil2

پروژه FIL، یک بلاکچین غیرمتمرکز و همتا به همتا است که کاربران را قادر می‌سازد تا فضای ذخیره سازی اضافی در دستگاه‌های خود را به شبکه اجاره دهند. به همین ترتیب، کاربران دیگر نیز می‌توانند در صورت نیاز، فضای ذخیره سازی را اجاره کرده و از آن استفاده کنند. بدین ترتیب، با افزایش ورود کاربران به این شبکه، می‌توان بزرگترین منبع برای ذخیره اطلاعات را توسعه داد. از طرفی نیز، به دلیل ماهیت غیرمتمرکز پروژه فایل کوین، کاربران می‌توانند داده‌های خود را به راحتی ذخیره و بازیابی کنند.

پروژه فایل کوین درواقع از سیستم نسل ۳ وب (Web۳) الهام گرفته و قادر است تا سرویس‌های ذخیره سازی فایل‌ها را در سیستم‌های غیرمتمرکز پیاده سازی کند.

به علاوه موارد فوق، فایل کوین به عنوان لایه تشویقی بر روی سیستم IPFS به شمار رفته که کاربران را تشویق می‌کند تا در ازای دریافت ارز دیجیتال FIL، فضای ذخیره سازی خود را در شبکه به اشتراک بگذارند. به زبان ساده تر، شبکه IPFS برخلاف HTTPS و HTTP، برای ذخیره سازی فایل‌ها، به سرورهای متمرکز وصل نمی‌شود.

توکن FIL، ارز دیجیتال بومی بلاکچین فایل کوین است که ۲ میلیارد از آن در شبکه وجود دارد. بنا به اعلام پروژه فایل کوین، ارزهای دیجیتال FIL، قرار است که تا ۱۶ سال آینده استخراج شده و در گردش بازار قرار گیرند.

نحوه تقسیم بندی این توکن به این صورت است ۷۰% از عرضه کلی FIL، مختص ماینرهاست که به مرور زمان به عنوان پاداش به آن ها ارائه می‌شود و شرکت پروتکل لیبز نیز ۱۵ درصد از عرضه کلی را دریافت می‌کند. در حدود ۱۰ درصد از توکن‌های FIL، در دوره ICO به سرمایه گذاران اولیه اختصاص یافت و ۵ درصد باقی نیز به منظور توسعه این پروژه، به بنیاد فایل کوین ارائه شده است.

fil3

ویژگی شبکه FILE COINE

  • امنیت بالای شبکه FIL

بنا به گزارشات ، پلتفرم‌های Dropbox و iCloud سابقه هک شدن را در کارنامه خود دارند . اما با توجه به این‌ که فایل کوین یک شبکه غیرمتمرکز است ، بنابراین احتمال هک شدن و دست‌ کاری آن بسیار دور از ذهن به نظر می‌رسد . فایل کوین با تقسیم داده‌ها و توزیع آن‌ها به سرورهای مختلف ، اجازه دسترسی هیچ‌ کسی را به اطلاعات ذخیره‌شده نمی‌دهد .

  • صرفه­ جویی در هزینه ­ها

فایل کوین برای ذخیره اطلاعات ، یک بازار آزاد بزرگ‌ تر ایجاد کرده و قیمت ‌ها را در این بازار رقابتی می­کند و در نتیجه کاهش می­دهد . این پلتفرم به‌ جای ساخت کامپیوترهای ذخیره‌ سازی جدید ، از دستگاه‌های موجود استفاده می‌کند .

  • حجم ذخیره­ سازی اطلاعات

فایل کوین یک شبکه بزرگ ذخیره ‌سازی را با گرد آوری میلیون‌ها کامپیوتر موجود در سراسر جهان ، ایجاد می‌کند .

معایب فایل کوین

  • سرعت : فایل کوین به جای دسترسی به یک سرور ، باید به چندین سرور دسترسی داشته باشد. تا در صورت لزوم اسناد را با هم جمع کند . این امر به آنلاین بودن سرورها و سرعت اینترنت بستگی دارد .
  • عدم وجود محصول کاربردی : شبکه ای که در حال حاضر فعالیت می کند. و فقط موقتی است اما سرمایه گذاران به چیزی اعتماد دارند که حتی قادر به آزمایش آن نیستند .
  • دپ : با پردازش معاملات با استفاده از ارز رمزنگاری شده فایل کوین ، مانع بزرگی برای ورود کاربران ایجاد شده است. زیرا بعضی از کاربران مجبورند سکه دیگری بخرند. و سپس برای استفاده از سرویس آن را در صرافی ها تبدیل به توکن فایل کوین کنند .

تحلیل و بررسی FIL

در حال حاظر قیمت فایل کوین در حدود 78 تا 79 دلار است که در نقطه حساسی قرار گرفته و پیش روی خود مقاومتی 93 دلاری را پیش رو دارد که در صورت گذشتن از آن میتواند وارد ناحیه مقاومتی 110 تا 115 دلار شود که یکی از نقاط مهم در روند صعودی این ارز میباشد ، انتظار میرود با روند صعودی خو در کمتر از 2 ماه در ناحیه 100 دلار ثابت بماند و آماده باشد تا هدف های جدیدی را ثبت نماید .

در صورت شکستن روند صعودی میبایست وارد ناحیه زیر 70 دلار شود و در صورت شکستن حمایت 68 دلاری تا 53 دلار و حتی 41 دلار دور از ذهن نخواهد بود .

پیشبینی FIL

آینده و پیش بینی FIL

قیمت FileCoin در سال 2021 از 17.72 دلار شروع شد. امروز ، FileCoin با قیمت 74.55 دلار معامله شد ، بنابراین قیمت از ابتدای سال 321 درصد افزایش یافته است .
پیش بینی  قیمت FileCoin در پایان سال  2021 ، 122.21 دلار است.
در نیمه اول سال 2022 ، قیمت FileCoin میتواند  به 162.69 دلار افزایش یابد و در نیمه دوم ، قیمت 40.42 دلار اضافه می شود و سال را در 203.11 دلار می بندد. 
میتوان پیش بینی کرد اوج این روند تا سال 2023 ادامه می یابد .
در پایان سال 2023 میتوان متصور شد با توجه به تمام اصلاح هایی که ممکن است اتفاق بیوفتد به تارگت اصلی خود یعنی 300 دلار برسد و سقف تاریخی فوق العاده ای را به ثبت برساند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *