آینده پیش روی تزوس/ پیش بینی و تحلیل قیمت XTZ

  • 20 شهریور 1400

ارز دیجیتال تزوس که با نماد اختصاصی (XTZ) در بازار ارزهای دیجیتال معروف است، یک پلتفرم غیر متمرکز توزیع شده و خود اصلاح گر می‌باشد.

این ارز دیجیتال از قرارداد‌های هوشمند برای ایجاد یک سازو کار درون زنجیره‌ای بهره می‌برد. هدف اصلی پلتفرم طراحی چند ساختاری با بروزرسانی‌های جزئی درون زنجیره‌ای در پروتکل است.

به نوعی که از مدل اجماع اثبات سهام اصلاح شده که در آن سهامداران قادر به تغییر ساختار پروتکل هستند، استفاده می‌کنند.

ویژگی های تزوس (XTZ)

  1. خوداصلاح گر(Self-Amendment): این ویژگی به تزوس این امکان را داده است تا بدون جدا شدن زنجیره‌ها، بروزرسانی خود را انجام دهد. این مورد از این جهت اهمیت دارد که از چند قسمته شدن جامعه، تغییر انگیزه سهامداران و مختل شدن شبکه در طول زمان جلوگیری می‌کند. در نتیجه این کار باعث کاهش میزان بروزرسانی در پروتکل و نوآوری‌ها در آینده می‌شود.
  2. مدیریت درون زنجیره‌ای (On-Chain Governance): سهامداران ارز دیجیتال تزوس، امکان مدیریت پروتکل خود را دارا می‌باشند. این فرآیند به صورت سازمان یافته بوده تا درباره طرح‌های پیشنهادی توافق جمعی حاصل شود. با ترکیب این ویژگی با ویژگی خود اصلاح گر، امکان تغییر نحوه فرآیند رای‌گیری در آینده وجود خواهد داشت.
  3. نوآوری غیرمتمرکز (Decentralized Innovation): این نوع سازو کار که نگهداری تامین مالی از شبکه را به صورت غیرمتمرکز ممکن می‌سازد، باعث می شود که یک جامعه از توسعه دهندگان که برای مشارکت در پروتکل انگیزه اقتصادی دارند، روند توسعه و پذیرش تزوس را بهبود ببخشند.
  4. قراردادهای هوشمند و بررسی رسمی (Smart Contracts & Formal Verification): تزوس برای بالا بردن امنیت از بررسی قراردادهای هوشمند استفاده می‌کنند. هم چنین قابلیت ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز این امکان را به وجود آورده است که افراد نتوانند اختلالی در این فرآیندها ایجاد کنند.
۳

مشکلات و معایب تزوس

  • استفاده محدود و به ندرت از زبان برنامه نویسی
  • جوان بودن شبکه ی XTZ :

تزوس یک ارز دیجیتال نو ظهور به شمار می آید با اینکه تاکنون توانسته کاربران و سرمایه گذاران خوبی را به خود جلب کند اما پتانسیل آن هنوز به طور کامل محقق نشده است.

  • حواشی تزوس

در پی مشکلات قانونی که برای XTZ به وجود آمده بود یکی از اعضای مهم این پلتفرم یعنی یوهان گورز از آن جدا شد؛ درست است بعد از این اتفاق تزوس موفق شد جایگاه خود را حفظ کند اما باعث ایجاد نگرانی هایی در خصوص آینده ی آن در ذهن مخاطبان شده است.

تحلیل و بررسی Tezos

با توجه ‌به قیمت‌های ثبت شده برای ارز دیجیتال تزوس مشاهده می‌شود که در ۴ سال اخیر در بیشتر مواقع قیمت زیر ۴ دلار و در کانال ۰ تا ۴ دلار بوده است.

با توجه ‌به جهش‌های مشاهده شده از نظر تکنیکال کارشناسان بر این باورند که به‌زودی فشار فروش در ارزتزوس کاهش می‌یابد. زیرا بسیاری از شاخص‌ها نشان از اشباع شدن فروش آن است و انتظار می‌رود که بازار واکنشی مؤثری به این کاهش قیمت از خود نشان دهد. در این میان، حتی بسیاری از معامله‌گران نیز هستند که معتقدند به‌زودی قیمت تزوس به اوج تاریخی خود می‌رسد.

در حال حاظر اگر خریداران موفق به عبور از سقف محدوده در 6.17 دلار شوند و یک کندل قاطع 4 ساعته را بالاتر از 6.40 دلار ایجاد کنند، سناریوی صعودی تکمیل خواهد شد.
در چنین شرایطی ، قیمت تزوس ممکن است سقف محدوده ی قیمتی خود را مجددا امتحان کند و روند صعودی خود را آغاز کند که در طی آن می تواند تا سطح 127.2٪ فیبوناچی اکستنشن در 6.65 دلار افزایش یابد.

باید در ادامه منتظر اتفاقات تاثیر گذار برای تزوس باشیم .

پیش بینی تزوس

آینده و پیش بینی ارز تزوس XTZ

با توجه به سال‌های گذشته قیمت ارز دیجیتال XTZ رشد چشمگیری داشته است. این رشد در حدود 200 درصد در مدت کمتر از 2 ماه را تجربه کرده است.

از این رو می‌توان اینگونه برداشت کرد که این رمزارز پتانسیل و آینده بسیار روشنی پیش رو دارد. از طرف دیگر صرافی‌های نظیر کوین بیس (Coinbase) و بایننس (Binance) اقدام به ارائه خدمات تزوس کرده اند.

این نشان می‌دهد که با افزایش تعداد این صرافی‌ها بار دیگر ارز دیجیتال XTZ رشد قابل توجهی خواهد داشت. این رمزارز هنوز راه طولانی در پیش دارد، و اگر هدف آن رقابت با ترون و نئوم باشد باید به جذب توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز برای توسعه خود اقدام کند.

در حال حاظر قیمت تزوس 6.3 میباشد و در صورت تثبیت و شکاندن سقف تاریخی اش اتفاقات خوبی برای این ارز خواهد افتاد ، باید منتظر بمانیم و ببینیم چه اتفاقی برای این رمز ارز ادامه خواهد افتاد .

اما تحلیگران و سرمایه گذاران این ارز بر این عقیده هستند که تزوس در اول راه است و میتواند تارگت های خیلی بالایی را داشته باشد ، حتی تارگت 70 دلار و 100 دلار هم برای این ارز پیش بینی شده که دور از ذهن نخواهد بود .

در صورتی که تمایل به خرید ارز های دیجیتال دارید میتوانید با خرید ارز تتر به راحتی در صرافی های متمرکز و غیر متمرکز ارز های مورد نظر خود را خریداری نمایید ، صرافی ارز دیجیتال ایران پرفکت معتبر ترین صرافی ارز دیجیتال میباشد که میتوانید دلار های دیجیتال را بدون کامزد و با پایین ترین قیمت ها خریداری نمایید .

ورود به صرافی ارز دیجیتال ایران پرفکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *