پیشبینی ارز پولکادات / رشد 3 برابری پولکادات در 1 سال

  • 17 شهریور 1400

پولکادات (Polkadot) بلاک‌چین نسل جدید است که بلاک‌چین‌های متعدد را به یک شبکه واحد متصل می‌کند.

شبکه پولکادات امکان انتقال داده میان بلاکچین‌های های مختلف و پشتیبانی از چند زنجیره توسط یک شبکه را فراهم می‌کند. هدف پولکادات بر طرف کردن مشکل ارتباط کند میان بلاکچین‌های خصوصی و عمومی است.

از پولکادات به عنوان تسهیل‌کننده نسل بعدی وب یعنی Web۳ یاد می‌شود که انحصار اینترنت را می‌شکند و آن را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

این پروتکل بر حفظ ارتباطات، انتقال ارز و امنیت مشترک بلاک‌چین‌ها تمرکز دارد. پولکادات با متحد کردن بلاک‌چین‌ها در یک شبکه به آنها این امکان را می‌دهد که به صورت موازی با یکدیگر کار کنند. با یکپارچگی، نقاط قوت بلاک چین‌های مختلف ترکیب شده و این امر باعث می‌شود که نقاط ضعف آنها کاهش یابد.

پولکادات پروژه‌ای است که توسط توسعه دهندگان برای توسعه دهندگان ساخته شده است. هدف آن اتصال زنجیره‌های عمومی و خصوصی، اوراکل ها، برنامه‌های غیرمتمرکز و ارائه خدمات برای انجام کار در کنار یکدیگر است. پولکادات نسل جدید پروتکل‌های بلاک چین است. این پروژه سعی دارد شبکه‌ای واحد از بلاک چین‌های هدفمند و یکپارچه ایجاد کرده و از این طریق بر مشکلات مقیاس‌پذیری (کندی و پرهزینه‌بودن تراکنش‌ها) و تعامل‌پذیری در فضای ارزهای دیجیتال غلبه ‎کند.

به‌بیان ساده‌تر، اگر بلاک‌چین‌های مختلف را راه‌حلی برای مشکلات دنیای واقعی بدانیم، می‌توان شبکه پولکادات را راه‌حلی برای مشکلات خود بلاک چین‌ها دانست. در واقع هر بلاکچین به خودی خود توانایی برقراری ارتباط با دیگر بلاکچین‌ها را ندارد اما با فراهم‌سازی قابلیت همکاری بین بلاکچین‌های مختل، انتقال اطلاعات بسیار ساده‌تر شده و می‌توان برنامه‌ها و سرویس‌های قدرتمندتری ساخت.

هدف بلاکچین Polkadot

هر رمز ارزی که قصد دارد وارد دنیای ارز دیجیتال شود نیاز دارد تا حرفی برای گفتن داشته باشد، پروژه پولکادات یک هدف بزرگ دارد و آن هم مقیاس پذیری و شاردینگ در بلاکچین خود است، پولکادات توانایی انتقال با سرعت بسیار بالا را دارد و این امر به لطف مقیاس پذیری این شبکه صورت گرفته است.

موضوع دیگری که بسیار برای پولکادات حائز اهمیت است، این است که به عنوان پلی رابط میان بلاکچین شبکه‌های دیگر شناخته می‌شود. یعنی با وجود شبکه پولکادات Polkadot بلاکچین های شبکه‌های اتریوم و BNB با یکدیگر در ارتباط باشند و داده‌ها را برای یکدیگر ارسال کنند Polkadot به نوعی جاده میان دو شهر است و این به نوعی انقلاب در شبکه بلاکچین حساب می‌شود.

پولکادات مقیاس‌پذیری را با انتشار تراکنش‌ها در چند زنجیره موازی مقدور می‌کند و با استفاده از این شبکه و چارچوب Substrate، در عرض چند دقیقه می‌توان یک بلاک چین سفارشی ایجاد کرد.

این پروژه طوری طراحی شده که بدون هارد فورک می‌توان به ارتقا و رفع باگ‌های آن پرداخت. در مقایسه با اتریوم، پولکادات به هر توسعه دهنده برنامه‌ای اجازه می‌دهد تا بلاک چین خود را ایجاد کند، که می‌تواند با سایر دفتر کل‌ها ارتباط داشته باشد. توسعه دهندگان می‌توانند تصمیم بگیرند که چه نوع کارمزد تراکنشی را اعمال کنند و سرعت تأیید تراکنش‌های داخل بلاک در دفترهای دیجیتال را با چه سرعتی انجام دهند.

در این شبکه، همه زنجیره‌ها می‌توانند به طور معنی‌داری با همدیگر ارتباط داشته باشند و امنیتی عالی را فراهم آورند.

شبکه Polkadot دارای یک سیستم مدیریتی پیچیده است و صدای همه کاربران در آن شنیده می‌شود. توکن DOT نیروی محرکه این شبکه است و برای مقاصد مدیریت، استیکینگ و ایجاد پیوند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۲

ویژگی های ارز DOT

معرفی پولکادات به عنوان بلاکچینی که قابلیت همکاری با سایر بلاکچین‌ها را دارد، توجه زیادی  به خود جلب کرد. این ویژگی پولکادات بی‌نظیر است و باعث می‌شود این بلاکچین بی‌رقیب و بسیار کارآمد باشد و متخصصان به آینده آن خوش‌بین باشند.

مقیاس‌پذیری بالا: در پلتفرم پولکادات چندین تراکنش می‌تواند همزمان و باسرعت بسیار بالا انجام شود.

متناسب برای انجام خلاقیت: بلاکچین پولکادات به کاربران خود اجازه می‌دهد به راحتی یک بلاکچین سفارشی و متناسب با نیاز و اهداف خود بسازند؛ به این ترتیب امید است که توسعه‌دهندگان بسیاری مایل به همکاری با این پلتفرم باشند.

مقابله با چنگال‌ها: تجربه نشان داده است که چنگال‌ها می‌توانند در روند توسعه بلاکچین‌ها اختلال ایجاد کنند؛ اما پولکادات به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند بدون نیاز به چنگال اشکالات را برطرف کند و شبکه را توسعه دهد.

امنیت بالا: این بلاکچین بستری را آماده می‌کند که کاربران بتوانند با حفظ حریم خصوصی خود با یکدیگر تعامل داشته باشند.

معایب پولکادات

1- مبلغ جابه‌جایی توسعه دهندگان

برای شروع و راه‌اندازی یک اپلیکیشن در پاراچین‌هایی که در Polkadot وجود دارند، اول باید قابلیت و دسترسی در پاراچین فعلی وجود داشته باشد که این یکی از مشکلات و نقاط ضعف این شبکه است.

2- بازار اشباع شده

پولکادات اولین شرکتی نیست که وارد حوزه بلاک‌چین‌هایی با قرارداد هوشمند اثبات سهام شده است و باید با رقیبانی مانند: کازماس، نییِر، سولانا، کاردانو و تزوس به رقابت بپردازد.

3- باگ‌های اولیه

اولین هکی که پولکادات را مورد هدف قرارداد در سال 2017 و ماه ژانویه بود که هکرها، قبل از اینکه Polkadot اقدام امنیتی خود را عملی کند، از موجودی کیف پول این شبکه 33 میلیون دلار به سرقت بردند. دومین هکی که اتفاق افتاد، باگ والت چند امضایی بود که بعد از اولین عرضه رمزارز پولکادات رخ داد و هکرها به دلیل آسیب‌پذیر بودن کدها توانستند برای بار دوم آن را هک کنند.

تحلیل ارز DOT

در تایم فریم روزانه ارز دیجیتال پولکادات (DOT) درون یک کانال نزولی در حال حرکت است و در حال حاضر حمایت 29.5دلار خود را شکسته و در حال پولبک به آن می‌باشد.

هدف بعدی این ارز دیجیتال محبوب می‌تواند محدوده حمایتی 36 دلار باشد، اما درصورت پس گرفتن سطح حمایتی می‌تواند خود را به سقف کانال در محدوده 44دلار یا حتی در صورت خروج از کانال نزولی به محدوده 53 دلار برساند.

۳

پیش بینی و آینده پولکادات

توکن DOT که در آگوست سال 2020 راه اندازی شد، قیمت ورود خود را در حدود 2.70 دلار جشن گرفت. قیمت اولیه همچنین نشان دهنده پایین ترین سطح تا به امروز است، به این دلیل که DOT اندکی پس از انتشار با افزایش قابل توجه قیمت روبرو شد. بالاترین رکورد قبلی در 14 ژانویه 2021، با قیمت 13.16 دلار به دست آمد. از زمان معرفی آن در آگوست سال 2020، قیمت DOT بارها و بارها افزایش قیمت را در محدوده درصد دو رقمی ثبت کرده است. با این حال، اصلاحات اغلب بلافاصله انجام می شد.

اما اکنون دات توانسته با رشد قابل توجهی به محدوده 28 دلار برسد که میتوان این عدد را شروعی برای رشد چشمگیر در آینده نزدیک دانست .

در صورتی که تمایل به خرید ارز های دیجیتال دارید میتوانید با خرید ارز تتر به راحتی در صرافی های متمرکز و غیر متمرکز ارز های مورد نظر خود را خریداری نمایید ، صرافی ارز دیجیتال ایران پرفکت معتبر ترین صرافی ارز دیجیتال میباشد که میتوانید دلار های دیجیتال را بدون کامزد و با پایین ترین قیمت ها خریداری نمایید .

ورود به صرافی ارز دیجیتال ایران پرفکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *