آموزش کامل صرافی رابکس/معرفی صرافی رابکس

 • 14 شهریور 1400
۱

صاحب امتیاز این صرافی شرکت بین الملل رابین است که در سال ۱۳۹۲ در شهر تهران تاسیس شده است. فعالیت‌های اصلی رابکس در حوزه‌های مالی و تکنولوژی، کریپتوکارنسی و بلاک چین است و تا به امروز سعی در برطرف کردن محدودیت‌های ایجاد شده برای ایرانیان در عرصه بین المللی با استفاده از تجربه و دانش به روز نیروهای خود داشته است و روزبه‌روز در رسیدن به این مسیر پیشرفت کرده و موفق بوده است.

در ادامه به بررسی کامل صرافی رابکس میپردازیم.

فهرست مطالب :

۱. معرفی صرافی رابکس

۲. چگونگی و نحوه  فعالیت  در صرافی رابکس

         ۲.۱.آموزش مراحل ثبت نام در صرافی رابکس

۲.۲. آموزش مراحل احراز هویت در صرافی رابکس

۳.نحوه ی خرید و فروش در صرافی  رابکس   

    ۳.۱ آموزش خرید در صرافی رابکس

۳.۲. آموزش فروش در صرافی رابکس

۴. مزایا و معایب صرافی رابکس

        ۴.۱. مزایای صزافی رابکس

        ۴.۲. معایب صرافی رابکس

۵. جمع بندی

۶. دیدگاه کاربران در مورد صرافی رابکس

۷.صرافی برتر از دیدگاه فارسی کریپتو

1.معرفی صرافی رابکس

صرافی رابکس (Rabex) فعالیت خود را در سال ۱۳۹۶ توسط جمعی از فارغ التحصیلان جدید و قدیم دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران آغاز کرد. هدف آن‌ها از ایجاد این صرافی پاسخگویی به تمامی نیازهای افراد جامعه و سازمان‌ها در دنیای ارزهای رمزنگاری شده بود.

در ادامه به آموزش کامل صرافی رابکس میپردازیم .

۲. چگونگی و نحوه  فعالیت  در صرافی رابکس

برای استفاده بهتر از صرافی رابکس ابتدا میبایست در این صرافی ثبت نام نمایید تا بتوانید در صرافی رابکس ثبت سفارش نمایید و از امکاناتش استفاده نمایید .

 ۲.۱.آموزش مراحل ثبت نام در صرافی رابکس

قدم اول برای استفاده از خدمات صرافی رابکس داشتن یک حساب کاربری است. برای ایجاد حساب کاربری لازم است که ابتدا در سایت رابکس ثبت نام کنید؛ برای ثبت نام در صرافی رابکس لازم است تا تمامی مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. ایجاد حساب کاربری (ثبت نام در سایت)

در این بخش کافیست تا مطابق تصویر زیر به راحتی تنها با وارد کردن نام و شماره همراه خود، حساب کاربریتان را ایجاد کنید.

۵
 1. تایید شماره همراه

در این مرحله پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده که در بالا به آن اشاره کردیم، پیامکی حاوی کد تایید شماره همراه برای کاربر ارسال می‌شود که لازم است آن را در سیستم وارد کند. با وارد کردن این کد در سایت حساب کاربری ایجاد خواهد شد.

توجه کنید که در این مرحله ممکن است ارسال کد با کمی تاخیر مواجه شود؛ در صورت عدم ارسال کد پس ارز به پایان رسیدن زمان مشخص شده در سیستم بر روی ارسال مجدد کلیک کنید.

۲.۲. آموزش مراحل احراز هویت در صرافی رابکس

صرافی رابکس که عمده فعالیت هایش در حوزه سرویس‌های مالی و تکنولوژی و خرید و فروش ارزهای دیجیتال است؛ برای مبارزه با پولشویی و جلوگیری از سواستفاده‌های احتمالی دیگر نظیر کارت‌های سرقت شده، احراز هویت و مشخص بودن اطلاعات هویتی را برای تمامی کاربران خود اجبار کرده است و این اطمینان را به کاربران خود می‌دهد که تمامی اطلاعاتشان در رابکس به امانت مانده و در هیچ منبعی منتشر نخواهد شد.

برای انجام احراز هویت در صرافی رابکس کافیست مراحل زیر را به ترتیب زیر و مطابق با تصاویر انجام دهید:

 1. ابتدا با استفاده از همان شماره تلفن و رمزی که در رابکس با آن ثبت نام کرده‌اید وارد حساب کاربری خود شوید.
۸

۲. از منوی بالای صفحه سمت راست مطابق تصویر زیر بر روی حساب کاربری کلیک کنید و سپس با کلیک بر روی دکمه نارنجی رنگ “احرازهویت شما انجام نشده” وارد مرحله بعد شوید.

۳. اطلاعات اولیه خود که شامل نام، نام پدر، شماره شناسنامه، کد ملی، کد پستی، تاریخ تولد و ایمیل را مطابق تصویر زیر در سیستم وارد کنید.

۴

۴. شماره ثابت خود را وارد و ثبت کنید. توجه کنید که پس از اتمام تمام مراحل احراز هویت و تایید مدارک برای تایید نهایی کاربر با این شماره تلفن تماس گرفته می‌شود.

۵. شماره کارت‌های بانکی که به نام خودتان است و قصد خرید با استفاده از آن‌ها را در سایت دارید در این قسمت وارد کنید؛ توجه کنید که اگر شماره کارتی در این قسمت ثبت نشده باشد و بعدا با ان اقدام به خرید کنید، سیستم خود به خود آن تراکنش را لغو خواهد کرد.

 1. در این مرحله باد مطابق تصویر زیر مدارک هویتی خود را که شامل عکس سلفی کاربر با کارت ملی و تعهدنامه رابکس است را در سایت بارگذاری کنید.

قبل از ارسال تصویر سلفی خود به نکات زیر توجه کنید:

 1. کارت ملی حتماً باید جدید باشد.
 2. عکس ارسالی به هیچ عنوان نباید فوتوشاپ شود یا سایز آن تغییر داده شود.
 3. وضوح عکس باید قابل قبول باشد؛ در صورتیکه عکس به طور کامل واضح نباشد رد خواهد شد.
 4. متن دست نوشت نیز باید به صورت زیر و بدون خط خوردگی باشد:

“اینجانب (نام و نام خانوادگی) به کد ملی (کدملی) و به شماره شناسنامه (شماره شناسنامه) ضمن مطالعه و تأیید قوانین استفاده از خدمات سایت رابکس متعهد می گردم حساب کاربری و حساب بانکی ارائه شده به سایت رابکس را عمدا یا سهوا در اختیار اشخاص غیر قرار ندهم و در غیر این صورت، مسئولیت کیفری و حقوقی هرگونه جرم یا تخلف وقوع یافته و جبران خسارات وارده، بر عهده اینجانب است. جهت احراز هویت و ارائه تعهد به سایت رابکس – تاریخ روز و امضا”

۳

 1. تایید نهایی اطلاعات

در آخر کاربر پس از بررسی دقیق اطلاعات وارد شده مراحل احراز هویت خود را تکمیل می‌کند و مدارک را برای کارشناس ارسال می‌کند. پس از آن کاربر باید منتظر بماند تا با شماره ثابت تماس گرفته شود.

 • ارسال مدارک به معنای تایید آن نیست.
 • پس از بررسی تمامی مدارک و در صورت قابل قبول بودن آن‌ها، با شماره ثابت ثبت شده توسط کاربر تماس گرفته می‌شود و در صورت تایید آن، احراز هویت فرد تایید می‌شود.

توجه کنید که کاربرانی که تنها قصد فروش به رابکس را دارند بدون نیاز به احراز هویت و تنها با ثبت نام در سایت رابکس و ایجاد حساب کاربری می توانند به معامله بپردازند؛ اما احراز هویت برای کاربرانی که قصد خرید دارند برای جلوگیری از سواستفاده، امنیت و مبارزه با پولشویی الزامیست.

۳.نحوه ی خرید و فروش در صرافی  رابکس  

 تمامی مراحل خرید و فروش در صرافی رابکس از طریق حساب کاربری بخش مربوط به “خرید و فروش” صورت می گیرد. در این مرحله کاربر با انتخاب یکی از دو گزینه “خرید” یا “فروش” و انتخاب ارز مورد نظر خود می تواند اقدام به خرید از رابکس یا فروش به رابکس کند. توجه کنید که قبل از خرید از رابکس حتماً باید احراز هویت انجام شود؛ اما برای فروش به رابکس تنها ثبت نام در سایت و ساخت حساب کاربری لازم است و احراز هویت در سایت الزامی ندارد.

 ۳.۱ نحوه خرید در صرافی رابکس

برای خرید از صرافی رابکس پس از احراز هویت به بخش خرید/فروش از بخش پروفایل خود رفته و گزینه “خرید از رابکس” را انتخاب کنید.

مطابق تصویر زیر ارزدیجیتال مورد نظر خود را با کلیک بر روی آن انتخاب کنید؛ همچنین می‌توانید از بخش جست‌وجو ارز دیجیتال مورد نظر خود را سرچ کنید.

۶

۲. آدرس والت موردنظر خود که قصد نگهداری ارز خریداری شده را در آن دارید به دقت وارد کنید. توجه کنید که در صورت اشتباه وارد کردن آدرس کیف پول وجه شما از دست می‌رود و صرافی رابکس مسئولیتی در قبال آن ندارد.

همچنین برای کیف پول‌هایی که به آدرس تگ نیاز دارند، آدرس تگ را نیز حتماً وارد کنید.

حال در این مرحله آدرس کیف پول، ارز انتخابی و مقدار دلخواهتان را که وارد کرده‌اید بررسی و تایید نهایی کنید تا وارد درگاه پرداخت شوید. (درصورت عدم تایید اطلاعات یا اشتباه بودن آن کافیست بر روی لغو سفارش کلیک کنید تا به صفحه اول بازگردانده شوید.)

 و در آخر با ورود به درگاه پرداخت با وارد کردن مشخصات کارتی که در مرحله ثبت نام وارد کرده‌اید خرید خود را نهایی کنید. (در این مرحله درصورتیکه خرید از غیر از کارت‌هایی که داخل سیستم در مرحله ثبت نام توسط کاربر ثبت شده است و متعلق به خود کاربر است انجام شود، خرید لغو شده و وجه پرداخت شده به همان کارت بازگزدانده می‌شود.)

پس از پرداخت فاکتور نهایی خرید صادر شده و صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد. توجه کنید که در این مرحله بلافاصله پس از تکمیل خرید و ارسال ارز به کیف پول کاربر، از طریق کیف پول به کاربر اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین می‌توانید در حساب کاربری خود و در صفحه تراکنش‌ها در هر زمانی آخرین وضعیت سفارش خود را مشاهده کنید.

۳.۲. نحوه فروش در صرافی رابکس

برای فروش نیز مانند قسمت خرید که در بالا اشاره شده به بخش خرید/فروش از پروفایل خود رفته و “فروش به رابکس” را انتخاب کنید. در فروش به رابکس برعکس خرید از رابکس، نیازی به احراز هویت ندارید و به راحتی می‌توانید پس از ثبت نام اقدام به فروش کنید.

برای فروش به رابکس کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

۱.ارز دیجیتال مورد نظر خود را (مانند روش اشاره شده در قسمت خرید) انتخاب کنید.

شماره حساب، شماره شبا و نام بانک مورد نظر خود که قصد دارید وجه به آن واریز شود را به درستی در این مرحله وارد کنید. (توجه کنید که در صورتیکه اطلاعات بانکی در این قسمت به درستی وارد نشود، امکان هیچگونه اصلاحی وجود ندارد. همچنین نام صاحب کارت بانکی باید با نام صاحب حساب کاربری مطابقت داشته باشد.)

توجه کنید که اگر به هر دلیلی به شماره شبا کارت بانکی خود دسترسی ندارید، می‌توانید برای محاسبه شماره شبا از علامت سوال کنار کادر مربوطه کمک بگیرید.

در این مرحله اطلاعات بانکی، مقدار ارز دیجیتال مورد نظر و… را بررسی نهایی کرده و تایید کنید. (در صورت هرگونه اشتباه با کلیک بر روی لغو سفارش می‌توانید به صفحه اول باز گردید.)

۷

در این مرحله کاربر باید از طریق اسکن QR code قرار داده شده (مانند تصویر زیر) و یا با کلیک بر روی “کپی” اقدام به انتقال ارز به کیف پول رابکس نماید و سپس کد تراکنش یا Txid مربوط به آن تراکنش را در قسمت مربوطه وارد کرده و بر روی تایید فروش کلیک کند.

توجه کنید که به هیچ عنوان آدرس را برای انتقال ارز به صورت دستی وارد نکنید، زیرا در صورت بروز هرگونه اشتباه صرافی رابکس مسئولیتی در خصوص آن نمی‌پذیرد.

۲

در این مرحله که مرحله آخر است، به محض انجام پرداخت فاکتور نهایی فروش (مانند تصویر زیر) صادر می‌شود. همچنین به محض تکمیل فروش و واریز وجه به حساب کاربر از طریق پیامک و ایمیل به کاربر اطلاع رسانی می‌شود.

علاوه بر آن در قسمت پروفایل کاربر در صفحه مربوط به تراکنش‌ها نیز آخرین وضعیت سفارش‌ها در هر زمانیکه کاربر بخواهد قابل مشاهده است.

۴. مزایا و معایب صرافی رابکس

در ادامه بررسی های دقیق تر صرافی رابکس به نقاط ضعف و قوت این صرافی میپردازیم .

۴.۱. مزایای صزافی رابکس

 • پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته
 • محیط کاربری ساده و در عین حال کاربردی برای انجام مباملات
 • خریدوفروشی امن و آسوده در بستری با امنیت بسیار بالا

۴.۲. معایب صرافی رابکس

 • نداشتن اپلیکیشن موبایل
 • نداشتن کیف پول اختصاصی
 • نداشتن تنوع بالا رمز ارزها
 • کارمزد بالا در خرید و فروش

۵. جمع بندی

همانطور که در طول این مقاله گفتیم صرافی رابکس توسط تیمی حرفه‌ای از فارغ التحصیلان جدید و قدیم دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران تشکیل شده و در مدتی کوتاه به دلیل تلاش، پشتکار و حرفه ای بودن، این تیم توانسته است به یکی از معتبرترین و مورداعتمادترین صرافی‌های ایرانی تبدیل شود.

یکی از شاخص‌های مهم از نظر تیم رابکس تعداد تراکنش‌هایی است که افراد انجام می‌دهند؛ بنابراین این شرکت در تلاش است که بالاترین امکانات امنیتی، تکنولوژی، پشتیبانی و… را در سطح جهانی در اختیار کاربران خود قرار دهد.

همچنین تیم رابکس در تلاش است که با ساده‌ترین، راحت ترین و در عین حال حرفه‌ای‌ترین شیوه‌های ممکن، به همه افراد و کاربران خود امکان استفاده و بهره‌بردن از مزیت‌های تکنولوژی پرقدرت ارز دیجیتال را بدهد. یکی از شعارها و چشم اندازهای این صرافی “تبدیل شدن به قابل اعتمادترین مرجع برای پاسخگویی به نیازها در دنیای تبادل ارزهای دیجیتال” است.

اما در بخش های خدماتی صرافی رابکس نتوانسته اعتماد کاربرانش را جذب کند و در بخش کارمزد و نرخ های ارز های دیجیتال بسیار ضعیف کار کرده است .

ورود به صرافی ارز دیجیتال رابکس

۶. دیدگاه کاربران در مورد صرافی رابکس

 • صرافی رابکس بهترین و آسون ترین صرافی ارز دیجیتال هست که باش کار کردم و در این مدت 3 ماهه خیلی راضی هستم .
 • کارمزدای این صرافی خیلی بالاست و هر زمانی که خواستم پول برداشت کنم بیش از 2 روز زمان برده و پشتیبانی هم فقط میگه داریم پیگیری میکنیم و جواب درستی به کاربر نمیدن
 • برای خرید تتر فقط خوبه اونم تازه بعضی وقتها نرخ هاش خیلی بالاس ، اصلا نمیشه تو این صرافی ترید کرد و حتی بعضی وقتها هم ارز هایی که پشتیبانی میکنه دچار مشکل میشن

۷.صرافی برتر از دیدگاه فارسی کریپتو

صرافی ارزدیجیتال تترلند بهترین و حرفه ای ترین صرافی ارز دیجیتال در حوزه خرید تتر میباشد و به راحتی میتوانید در این صرافی با بهترین نرخ و بدون کارمزد خرید و فروش نمایید .

برای ورود به صرافی تترلند کافیست از طریق لینک زیر اقدام نمایید .

ورود به صرافی ارز دیجیتال تترلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *