معرفی صرافی بیت برگ + آموزش خرید و فروش در صرافی بیت برگ

 • 11 شهریور 1400
برگ ۱

هر فردی که در حوزه مالی، فین تک یا علوم کامپیوتر فعالیت کرده باشد یا حتی اندکی با این حوزه آشنایی داشته باشد، بدون شک از نقش فناوری بلاک چین و تاثیر آن در آینده خبر دارد. فناوری بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده در آینده‌ای نه چندان دور جای پول را خواهند گرفت، هرچند که در ایران این ارزها مانند سایر کشورها استفاده گسترده‌ای ندارند و بازار ارزهای دیجیتال، بازاری آشفته است که توسط دلالان مدیریت می‌شود. در همین هیاهو در سال ۱۳۹۶، یک تیم دانشجویی برای اندکی سروسامان دادن به این آشفتگی در بازار اقدام به ایجاد بستری مناسب برای ارتباط مستقیم عرضه و تقاضا، با توسعه پلتفرمی برای خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده با نام صرافی بیت برگ نمود.

فهرست مطالب :

۱. معرفی صرافی ارز دیجیتال بیت برگ

۲. چگونگی و نحوه  فعالیت در صرافی ارز دیجیتال بیت برگ

         ۲.۱.آموزش مراحل ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال بیت برگ

۲.۲.آموزش مراحل احراز هویت در صرافی ارز دیجیتال بیت برگ

۳.نحوه ی خرید و فروش در صرافی ارز دیجیتال بیت برگ

  ۳.۱ آموزش خرید و فروش در صرافی بیت برگ

۴. مزایا و معایب صرافی ارز دیجیتال بیت برگ

      ۴.۱. مزایای صرافی ارز دیجیتال بیت برگ

       ۴.۲. معایب صرافی ارز دیجیتال بیت برگ

۵. جمع بندی

۶. دیدگاه کاربران در مورد صرافی ارز دیجیتال بیت برگ

۷.صرافی برتر از دیدگاه فارسی کریپتو

۱. معرفی صرافی ارز دیجیتال بیت برگ

امروزه صرافی بیت برگ اولین پلتفرم خرید و فروش ارز رمزنگاری‌شده در ایران است که علاوه بر خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده امکانات دیگری نظیر آموزش و خبررسانی را برای آگاهی بخشی در زمینه آموزش ارز دیجیتال و سایر موارد مربوط به آن در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد؛ زیرا معتقد است که مهم‌ترین نیاز توسعه، آگاهی بخشی است.

در ادامه به آموزش کامل این صرافی معتبر میپردازیم .

برگ ۴ 1

۲. چگونگی و نحوه  فعالیت در صرافی ارز دیجیتال بیت برگ

برای شروع و خرید و فروش در سایت بیت برگ ابتدا باید در این سایت ثبت نام نمایید، در ادامه به آموزش کامل ثبت نام و احراز هویت در سایت بیت برگ میپردازیم.

 ۲.۱.آموزش مراحل ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال بیت برگ

برای ثبت نام در صرافی بیت برگ ابتدا به سایت اصلی بیت برگ به نشانی bitbarg.me مراجعه کنید و سپس مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

۱.پس از مشاهده صفحه اصلی سایت بر روی دکمه “ثبت نام” که در گوشه راست بالای صفحه قرار دارد، کلیک کنید.

۲. شماره همراه خود را در قسمت مربوطه (تصویر زیر) وارد کنید. دقت کنید که این شماره به عنوان حساب کاربری شماست و بلافاصله پس از وارد کردن شماره و کلیک بر روی “ادامه” پیامکی بر روی شماره‌ای که وارد کرده‌اید ارسال می‌شود که به منظور تکمیل و ادامه فرآیند ثبت نام باید آن کد را در سیستم وارد کنید.

۳. پس از وارد کردن کد یکبار مصرف ارسالی، حال رمز عبور مورد نظر خود را وارد کنید. توجه کنید که این رمز عبور نباید کمتر از ۸ نویسه باشد و حتماً باید شامل اعداد، حروف بزرگ و کوچک انگلیسی و سایر علائم دیگر باشد.

4.پس از تعیین رمز عبور خود اطلاعات هویتی خود را مطابق با آنچه در مدارک هویتی شما مانند شناسنامه یا کارت ملی ثبت شده است با تمامی پسوندها و پیشوندها وارد کنید و پس از اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده بر روی دکمه “تکمیل ثبت نام” کلیک کنید.

۵. در آخر شماره کارت بانکی که حتماً باید به نام فردی باید که اطلاعاتش در سیستم ثبت شده است را وارد کنید و بر روی استعلام کلیک کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به پروفایل کاربری خود، بخش کارت بانکی، شماره کارت و اطلاعات کارت خود را ثبت کنید. با ثبت شماره کارت در صورت عدم مغایرت با اطلاعات شما بعد از چند دقیقه شماره کارت شما تایید می‌شود.

برگ ۵

۲.۲.آموزش مراحل احراز هویت در صرافی ارز دیجیتال بیت برگ

برای احراز هویت در بیت برگ تنها کافیست که مراحل زیر را انجام دهید:

 • پس از ورود به حساب کاربری با کلیک بر روی گزینه احراز هویت وارد بخش احراز هویت میشوید .
برگ ۷ 1
 • با انتخاب گزینه احراز هویت صفحه زیر به شما نمایش داده می‌شود و به شما می‌گوید که پس از ثبت اولین خرید احراز هویت شما انجام می‌شود.
 • پس از اولین خرید شما لازم است تا برای احراز هویت خود مدارک زیر را ارائه دهید:
 1. اثبات مالکیت سیم کارت (سیم کارتی که شماره آن را در بخش ثبت اطلاعات وارد کرده‌اید باید به نام خودتان باشد.)
 2. ارسال تصویر سلفی با کارت ملی یا گواهینامه رانندگی به همراه دست نوشته
 3. ارسال یک ویدیو ۵ ثانیه‌ای با وضوح بالا از چهره خودتان
 4. داشتن سن حداقل ۱۸ سال تمام و حداکثر ۶۰ سال
برگ ۶

پس از تکمیل تمامی مراحل فوق مربوط به احراز هویت شما، تیم پشتیبانی صرافی بیت برگ قبل از ارسال ارز خریداری شده با شما تماس خواهند گرفت و در تماس تلفنی مجدد اطلاعات هویتی که وارد کرده‌اید با شما چک شده و تایید نهایی می‌گردد.

توجه کنید که اگر بنا به هر دلیلی احراز هویت شما رد شود و اطلاعات ثبتی و هویتی شما با هم مغایرت داشته باشد، میزان ارزی که خریداری کرده‎‌اید طی ۱۴ روز کاری کنسل شده و برای برگشت وجه نیاز به تایید مقامات قضایی و انتظامی است. همچنین برای اتباع خارجی در حال حاضر در صرافی بیت برگ امکان خرید و احراز هویت وجود ندارد.

۳.نحوه ی خرید و فروش در صرافی ارز دیجیتال بیت برگ

خریدوفروش (ترید) در این صرافی در ۴ گام زیر صورت می‌گیرد:

چهار گام خرید و فروش

 1. ثبت درخواست فروشنده
 2. انتخاب ارز توسط خریدار و واریز وجه ریالی به حساب بیت برگ
 3. انتقال ارز مجازی به ولت بیت برگ توسط فروشنده
 4. پس از تایید مراحل فوق، انتقال وجه نقد و ارز دیجیتال به حساب فروشنده و خریدار توسط بیت برگ انجام می‌شود.

  ۳.۱ آموزش خرید و فروش در صرافی بیت برگ

برای خرید رمز ارزها پس از تکمیل مراحل ثبت نام و ورود به حساب کاربری می‌توانید به راحتی درخواست خرید بیت کوین یا فروش خود را ثبت کنید. شرایط خرید در صرافی بیت برگ به صورت زیر است:

 1. ارسال یا تسویه با ریال انجام می‌شود.
 2. پیش از انجام معامله می‌توانید مدت زمان دریافت ارز و ریال را در پیش فاکتور خود مشاهده کنید.
 3. در خرید اول تنها تا سقف 1.500.000 تومان اجازه خرید بیت کوین به شما داده می‌شود؛ اما در خریدهای بعدی این محدودیت و سقف خرید برای شما برداشته می‌شود و علاوه بر بیت کوین می‌توانید ۱۰۰ ارز دیجیتال دیگر را نیز خریداری کنید.

برای فروش در این صرافی کافیست بعد از ثبت نام و ورود به حساب کاربری بر روی “فروش” کلیک کرده و با انتخاب ارز دیجیتال مورد نظر خود درخواست فروش خود را ثبت کنید.

مراحل فروش در بیت برگ به صورت زیر است:

 • مقدار ارز دیجیتال مورد نظر خود را که قصد فروش دارید وارد کنید.
 • بر روی درخواست فروش کلیک کرده و پس از وارد کردن شماره شبا (در اولین فروش) ارز مورد نظر خود را به آدرس بیت برگ منتقل کنید.
 • با وارد کردن شناسه تراکنش فروش شما نهایی می‌شود.

برای فروش در صرافی بیت برگ باید به نکات زیر توجه کنید:

 1. کمترین میزان فروش در این صرافی ۵۰۰ هزار تومان و بیشترین مقدار آن ۵ میلیارد تومان است.
 2. برای فروش باید حتماً یک شماره شبا در هنگام فروش وارد کنید. (اگر در بخش ثبت نام شماره شبا بانک خود را برای تسویه وارد نکرده‌اید در هنگام فروش وارد کنید.) توجه کنید که شماره شبا وارد شده حتماً باید به نام خودتان باشد و با اطلاعات ثبتی شما در هنگام ثبت نام مطابقت داشته باشد.
برگ ۸

۴. مزایا و معایب صرافی ارز دیجیتال بیت برگ

برای انتخاب صرافی بیت برگ حتما نقاط قوت و ضعف این صرافی را بررسی کنید تا با خیال راحت در صرافی مدنظرتان ثبت نام نمایید، در ادامه به مزایا و معایب این صرافی میپردازیم.

 ۴.۱. مزایای صرافی ارز دیجیتال بیت برگ

 • بیش از 150 ارز دیجیتال با ریال می‌توان خریداری کرد.
 • ارسال آنی ارز دیجیتال البته از خرید دوم به بعد
 • خرید و فروش در 24 ساعت شبانه روز انجام می‌شود.
 • واریز وجه به حساب بانک آینده ظرف مدت 15 دقیقه بعد از ثبت سفارش فروش انجام می‌شود.

۴.۲. معایب صرافی ارز دیجیتال بیت برگ

 • قیمت خرید برای ارزهای دیجیتال بسیار بالا تمام می‌شود
 • قیمت فروش برای ارزهای دیجیتال بسیار پایین تمام می‌شود
 • امکانات ویژه برای ترید کاربران ندارد.
 • کارمزد بالا
 • ایجاد محدودیت در معامله
 • عدم کیف پول اختصاصی

۵. جمع بندی

صرافی های ارز دیجیتال با به کار گیری پلتفرمی امن این بستر را برای کاربران ایجاد کرده اند تا بتوانند به راحتی ارز های مورد علاقه خود را خرید و فروش نمایند.

صرافی بیت برگ هم یکی از صرافی های معتبر و پرطرفدار در این حوزه میباشد که توانسته با ایجاد امنیت حساب کاربری و واریز و برداشت آنی مخاطبان زیادی را به خود جذب نماید ، اما به طور کلی نمیتوان گفت این صرافی بهترین صرافی میباشد چراکه معایب و ضعف های خود را دارد که با بررسی دقیق این صرافی به این موضوع پرداخته ایم ، شما عزیزان میتوانید برای انتخاب صرافی مورد نظر خود با دقت صرافی معتبر را بررسی کنید و بهترین صرافی را انتخاب نمایید تا بتوانید به نحو احسن از خدمات صرافی بهره مند شوید. برای ورود به صرافی بیت برگ میتوانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید .

ورود به صرافی ارز دیجیتال بیت برگ

۶. دیدگاه کاربران در مورد صرافی ارز دیجیتال بیت برگ

 • من نزدیک به سه ساله تو حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت دارم و تقریبا با تمامی صرافی های داخلی معامله داشتم اگه بخوام از حق نگذرم صرافی بیت برگ یک سر و گردن بالاتر از رقبای خودش هست و این حرفای ضد و نقیضی که راجع به بیت برگ تو گوشه و کنار آدم میشنوه بیشتر از سر حسادت رقباست وگرنه کسی که یکبار با بیت برگ معامله کنه تمایز رو بسادگی میتونه درک کنه.
 • در مورد بیت برگ ، من در ابتدا واریز داشتم،رسید هم فرستادم ولی مبلغ برام منظور نشد و به پشتیبانی سایت گفتم ،گفت مبلغ زیر ۵۰۰. هزار تومان قبول نمی کنیم و برگشت دادیم. اون روز از حساب کم نشده بود ولی مبلغ فرداش کم شد،باز به پشتیبانی اطلاع دادم ،گفت ما برگشت زدیم ،ار بانک پیگیری کنید.ازشون شماره رسید برگشتی رو خواستم….. کلا هم تماس با پشتیبانی از روی صفخه برداشته شد هم به تلفن جواب داده نشد. در نظر سنجش هم اگه چیزی بنویسید که واسشون خوب نباشه پاک میکنن ،این تجربه من از استفاده از بیت برگ بود.خود دانید.
 • بیت برگ خیلی زرنگ بازی میخواد در بیاره. تریدرن تا صرافی، اگه ارز به قیمت خیلی پایین خرید کنه با هزار دردسر با بالا میفروشن. تا بخواهی هم بهانه میارن، احراز هویت، ثبت ۳ کارت بانکی، کافی نبودن موجودی سایت و غیره. یه زمانی که تازه شروع کرده بودن خوب بودن ولی خدا میدونه چی میشه آخرشون. حالا که فعلا خیلی مشکوک میزنن. من پیشنهاد نمیکنم حداقل تو این شرایط

۷.صرافی برتر از دیدگاه فارسی کریپتو

صرافی تترلند برترین و موفق ترین صرافی ارز دیجیتال از دیدگاه گروه تخصصی فارسی کریپتو میباشد ، برای ورود به صرافی تترلند کافیست از طریق لینک زیر اقدام نمایید .

ورود به صرافی ارز دیجیتال تتراند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *