معرفی صرافی بیت پین + مزایا و معایب صرافی بیت پین

  • 8 شهریور 1400
پین

صرافی بیت‌پین، از گروهی شرکت‌های مطرح در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، مدیریت مالی و سرمایه‌گذاری و حقوقی به همراه تیمی از خبرگان حوزه فناوری و مدیریت مالی تشکیل شده است.

با توجه به اینکه بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال یک دارایی امن و مهم جهت سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، و از سوی دیگر امنیت و سادگی این معاملات در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است، این تیم تصمیم به ایجاد یک سیستم امن، ساده و حرفه‌ای با در نظر گرفتن الزامات قانونی و حقوقی برای سرمایه‌گذاران، بازرگانان و فعالین کسب‌وکار جهت سرمایه‌گذاری و استفاده از ارزهای دیجیتال گرفته است .

فهرست مطالب :

۱. معرفی صرافی ارز دیجیتال بیت پین

۲. چگونگی و نحوه  فعالیت در صرافی ارز دیجیتال بیت پین

         ۲.۱.آموزش مراحل ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال بیت پین

۲.۲.آموزش مراحل احراز هویت در صرافی ارز دیجیتال بیت پین

۳.نحوه ی خرید و فروش در صرافی ارز دیجیتال بیت پین

  ۳.۱ آموزش خرید و فروش در صرافی بیت پین

3.2. آموزش واریز و برداشت در صرافی بیت پین

۴. مزایا و معایب صرافی ارز دیجیتال بیت پین

      ۴.۱. مزایای صرافی ارز دیجیتال بیت پین

       ۴.۲. معایب صرافی ارز دیجیتال بیت پین

۵. جمع بندی

۶. دیدگاه کاربران در مورد صرافی ارز دیجیتال بیت پین

۷.صرافی برتر از دیدگاه فارسی کریپتو

۱. معرفی صرافی ارز دیجیتال بیت پین

بیت‌پین یک بازار بدون واسطه برای خرید و فروش بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال است.

درواقع در بازار بیت‌پین، خریداران و فروشندگان ارزهای دیجیتال حضور دارند و می‌توانند ارز دیجیتال را به راحتی تبادل کنند.

بیت‌پین خریداران و فروشندگان را بدون واسطه بهم وصل می‌کند و این باعث می‌شود تا خریداران بتوانند با بهترین قیمت ارز دیجیتال خریداری کرده و فروشندگان بتوانند با قیمت مورد نظر خود ارز دیجیتال خود را بفروشند.

در ادامه به آموزش کامل صرافی بیت پین میپردازیم .

۲. چگونگی و نحوه  فعالیت در صرافی ارز دیجیتال بیت پین

برای استفاده از خدمات صرافی بیت پین کافیست در این صرافی ثبت نام نمایید و بعد از آن احراز هویت نمایید ، در ادامه به آموزش کامل این صرافی میپردازیم.

 ۲.۱.آموزش مراحل ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال بیت پین

باز کردن حساب کاربری در بیت‌پین بسیار ساده و سریع است. برای باز کردن حساب کاربری در بیت‌پین، نیاز به ثبت‌نام در سایت دارید. برای ثبت‌نام در سایت، شما نیاز به شماره تلفن همراه (تحت مالکیت فرد ثبت نام کننده) یا ایمیل دارید.

پین ۷ 1

در این قسمت باید یک ایمیل یا شماره تلفن همراه وارد کرده و تیک قوانین و مقررات را بزنید (هم‌چنین اگر کد دعوت از کسی دریافت کردید می‌توانید در این قسمت وارد کنید). ضمنا شما می‌توانید با استفاده از ایمیل / Gmail خود به صورت سریع ثبت‌نام کنید.

بعد از وارد کردن شماره همراه یا ایمیل خود، کد تایید برای شما ارسال می‌شود.

در مرحله بعد رمز عبور خود را انتخاب کنید. رمز عبور باید دو ویژگی داشته باشه:

  • حداقل ۸ حرف باشد.
  • رمز عبور باید شامل حرف و عدد باشد.

ثبت نام شما تکمیل شد. بعد از ثبت‌نام شما می‌توانید وارد حساب کاربری خود شده و از امکانات بیت‌پین استفاده کنید.

۲.۲.آموزش مراحل احراز هویت در صرافی ارز دیجیتال بیت پین

برای احراز هویت، بعد از ثبت‌نام در سایت به قسمت تکمیل حساب کاربری مراجعه کنید.


اولین مرحله احراز هویت وارد کردن ایمیل کاربر است. بعد از وارد کردن ایمیل کاربر، کد تایید دریافت و در کادر نوشته می‌شود.

در مرحله بعد اطلاعات هویتی کاربر به همراه تصویر کارت ملی باید وارد شود.

در مرحله بعدی باید اطلاعات بانکی و کارت بانکی خود را که به نام کاربر است ثبت شود. دقت کنید که شماره کارت و شماره شبا به نام کاربر و درست باشد.

ehraz7 ewp122

با رد کردن این مراحل می‌توانید کاربر سطح ۲ بیت‌پین باشید. برای احراز هویت سطح ۳ باید روی دکمه تکمیل پروفایل و ارتقاء به سطح ۳ کلیک کنید.

برای ارتقاء به سطح سه باید تعهدنامه همراه با عکس سلفی خود را آپلود کنید.

WhatsApp Image 2021 08 30 at 14.56.08 copy

۳.نحوه ی خرید و فروش در صرافی ارز دیجیتال بیت پین

برای خرید وفروش در بیت‌پین دو روش کلی وجود دارد:

خرید آسان
خرید با پلتفرم خرید و فروش

در ادامه به بررسی این دو روش میپردازیم .

 ۳.۱ آموزش خرید و فروش در صرافی بیت پین

در خرید آسان، کاربران به صورت مستقیم از بیت پین خرید انجام داده اما در پلتفرم خرید و فروش، معاملات با کاربران صورت پذیرفته و به همین علت نرخ‌ها در این دو روش متفاوت است.

خرید آسان مخصوص کاربرانی است که علاقمند به انجام سفارش به صورت سریع هستند. رمزارز خریداری شده می‌تواند در کیف پول شما قرار گرفته و یا مستقیم به کیف پول خارجی ارسال شود. برای آموزش خرید آسان ویدئو زیر را مشاهده بفرمایید.

در بخش پلتفرم خرید و فروش کاربران میتوانند با نرخ مد نظر خود ارز خود را خریداری کنند یا به فروش برسانند و با کاربران دیگر ثبت سفارش انجام میدهند .

پین ۲

3.2. آموزش واریز و برداشت در صرافی بیت پین

واریز ریال

برای شارژ حساب کاربری خود در بیت‌پین باید وارد حساب کاربری خود شوید، بعد از ورود به سایت وارد قسمت کیف پول شوید.

پین ۵

در صفحه کیف پول جزئیات از جمله موجودی کل، نمودار پرتفو و درصد رمزارزهای موجود را می‌توانید مشاهده کنید.

برای شارژ ریالی حساب خود، در قسمت ارز «تومان» دکمه واریز را انتخاب کنید.

پین ۴

در قسمت بعدی مبلغ مورد نظر را وارد و حسابی که توسط آن می‌خواهید حساب‌تان را شارژ کنید را انتخاب کنید. توجه کنید حسابی که قصد شارژ دارید، باید حساب تایید شده در بیت‌پین باشد؛‌ در غیر این صورت واریز ریالی ناموفق خواهد بود. در قسمت پرداخت می‌توانید اطلاعات کارت خود را وارد و سپس حساب شما شارژ می‌شود.

برداشت ریال

برای برداشت ریال به کیف پول مراجعه کنید و روی ارز تومان گزینه «برداشت» کلیک کنید. سپس مبلغ مورد نظر را وارد و درخواست را بزنید.

۴. مزایا و معایب صرافی ارز دیجیتال بیت پین

برای بررسی دقیق تر صرافی بیت پین در ادامه به نقاط قوت و ضعف این صرافی میپردازیم تا دقیق تر بتوانید در این صرافی ورود نمایید.

۴.۱. مزایای صرافی ارز دیجیتال بیت پین

پشتیبانی استثنائی

در هر زمان از شب و روز، به صورت تلفنی، چت، ایمیل و سیستم تیکتینگ به صورت آنی و فوری همراه کاربران خود هستیم و هیچ سوالی در بیت‌پین بدون جواب نخواهد ماند.

لیست ارزهای مختلف

بیت‌پین سعی می‌کند از بیشتر رمز ارزهای معروف و مطرح پشتیبانی کند و همچنین امکان معامله با جفت‌ارزهای مختلف را به کاربران خود بدهد.

سیستم سفارش‌گذاری حرفه‌ای

با استفاده از تنوع سیستم سفارش گذاری معمولی و شرطی، شما می‌توانید حد ضرر و سود خود را مشخص کنید و در مواقع مناسب بخرید و بفروشید. در این صورت بیشترین سود نصیب شما خواهد شد.

۴.۲. معایب صرافی ارز دیجیتال بیت پین

کارمزد های بالا

میزان کارمزد دریافتی در صرافی بیت پین به نسبت صرافی های برتر در این حوزه بسیار بالا میباشد و از حالت رقابتی خارج شده است .

نرخ های بالای ارز های دیجیتال

نرخ ارز های دیجیتال برای خرید و فروش بسیار اهمیت دارد چراکه خریداران علاقه دارند ارز خود را با پایین ترین نرخ ممکن خرید کنند و فروشندگان هم علاقمند هستند که ارز مورد نظر خودرا با بالاترین نرخ ممکن به فروش برسانند، در صرافی بیت پین اغلب این اتفاق نمی افتد و کاربران زیادی از این موضوع گلایه مند هستند .

عدم امنیت لازم در کیف پول

کیف پول اختصاصی در این صرافی بسیار ضعیف است به گونه ای که در اکثر اوقات پول واریزی در کیف پول ثبت نشده و به حساب برمیگردد.

پین ۶

۵. جمع بندی

به طور کلی صرافی بیت پین یکی از معتبرترین صرافی حال حاظر میباشد که توانسته با پلتفرمی حرفه ای عمکرد خوبی را به همراه بگذارد اما در بخش های خدماتی و ریالی نتوانسته آنطور که میبایست عملکرد حرفه ای و قابل قبولی را داشته باشد .

برای تحلیل و بررسی صرافی بیت پین تمام نکات و موارد مدنظر مطرح شد و کاربران عزیز باید با دقت لازم صرافی خود را انتخاب نمایند،و تمام موارد را زیر نظر داشته باشند تا بهترین صرافی در حوزه ارز دیجیتال را انتخاب نمایند .

ورود به صرافی ارز دیجیتال بیت پین

۶. دیدگاه کاربران در مورد صرافی ارز دیجیتال بیت پین

  • صرافی بیت پین بدترین صرافی در ارز دیجیتاله واقعا کلاهبردارن ، چندین ثبت سفارش انجام دادم اما وارد کیف پولم نشده و هرچقدر پیگیری میکنم جوابای سر بالا میدن
  • من تمام معاملاتم را با بیت پین انجام میدم خیلی آسون و راحته و به نظرم جزء صرافی های خوب ایرانی هست که یک تیم قوی آنرا اداره میکنه
  • این صرافی میتونه صرافی دوم یا سوم هر کاربر باشه و به طور اختصاصی نمیشه ازش استفاده کرد ، در بعضی بخش ها این صرافی کارامد نیست و ضعف هایی دارد . من خودم در 3 تا صرافی عضوم و در زمان نیاز در این صرافی ترید میکنم

۷.صرافی برتر از دیدگاه فارسی کریپتو

صرافی تترلند برترین صرافی در حوزه ارز دیجیتال از دیدگاه فارسی کریپتو میباشد ، با بررسی های دقیق این صرافی توانسته منصفانه ترین نرخ ها را در ارز تتر ارائه دهد .

ورود به صرافی تترلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *