معرفی کیف پول متا ماسک

  • 10 مرداد 1400
پول ۱ 2 1

امروزه کیف پول‌های مختلف با سطوح امنیت متفاوت طراحی و منتشر شده‌اند؛ کیف پول‌های پایه نرم افزار که هر کدام ویژگی‌ها و جذابیت‌های منحصر به فردی دارند و این ویژگی‌ها آن‌ها را متمایز می‌کند. یکی از دغدغه‌هایی که هر کاربر، سرمایه گذار و یا معامله گر فعال بازار ارزهای دیجیتال دارد، انتخاب کیف پول امن و کاربردی است که بتواند با اطمینان خاطر سرمایه دیجیتالی خود را در آن نگهداری کند. کیف پول‌های مختلف از رمزارزهای مختلف پشتیبانی می‌کنند و برخی از آن‌ها برای ذخیره انحصاری یک ارز و یا یک استاندارد مشخص طراحی شده‌اند. به عنوان مثال کیف پول متا ماسک (metamask) برای ذخیره اتریوم و توکن‌هایی با استاندارد ERC-20 طراحی شده است که در ادامه به برسی این کیف پول می‌پردازیم.

ماهیت و تاریخچه کیف پول متا ماسک

متا ماسک یک کیف پول رسمی و پرطرفدار اتریوم و توکن‌های آن است است به صورت یک اکستنشن بر روی مروگرهای کروم و فایرفاکس نصب می‌شود.

متاماسک در سال 2016 توسط یک تیم توسعه که آرون دیویس(Aron Davis) و دن فینلای (Dan Finlay) رهبری آن را به عهده داشتند و شامل افرادی مانند جیمز مورو بود، طراحی و توسعه شد.

پول ۲

ویژگی‌های کیف پول متاماسک ( metamask )

در ابتدا باید بدانیم که متاماسک علاوه بر قابلیت‌های یک کیف پول می‌تواند با زنچیره‌ها و الگوریتم‌های قرارادهای هوشمند و برنامه‌های غیر متمرکز (DApps)، وارد تعامل شود و در شبکه به نوعی حضور پیدا کند. همچنین این کیف پول علاوه بر کاربردی بودن دارای یک رابط گرافیکی زیبا و آسان است که بوسیله آن می‌توانید فعالیت خود را در حوزه ارزهای دیجیتال آسان تر پیش ببرید.

امنیت:

متا ماسک در میان کیف پول‌های نرم افزاری از امنیت مناسب برخودار است. در گذشته عده‌ای از کارشناسا معتقد بودند که سطح امنیت متا ماسک برای ذخیره مقادیر زیاد مناسب نیست اما توسعه دهندگان با ارائه بروزرسانی‌ها و افزایش امنیت شیوه ورود به حساب توانستند نگرانی‌های سرمایه گذاران را تا حد زیادی برطرف کنند؛ اما همچنان بحث بر سر امنیت این کیف پول زیاد است.پ

پشتیبانی:

متا ماسک دارای یک تیم پشتیبانی قوی برای پیگیری مشکلات و سوالات کاربران است که یکی از نقاط قوت آن محسوب می‌شود.

سفارشی سازی کارمزد:

با استفاده از این ویژگی شما می‌توانید کارمزد و هزینه‌های شبکه اتریوم را برای استفاده خود سفارشی سازی کنید.

رابط کاربری آسان:

رابط کاربری این کیف پول بسیار ساده است و پشتیبانی از چند زبان پرکاربرد کار با این کیف پول نرم افزاری را آسان‌تر کرده است.

اتصال به کیف پول‌های سخت افزاری:

متاماسک این امکان را به شما می‌دهد تا آن را با کیف پول سخت افزاری خود لینک کنید. لجر و ترزر دو کیف پول سخت افزاری هستند که قابلیت اتصال به متاماسک را دارند.

قابل دسترس بودن برای مرورگر:

یکی از معایب متاماسک این است که مرورگر اگر چه به کلید خصوصی شما دسترسی ندارد اما ممکن است بتواند اطلاعات آی پی، زمان کارکرد و دیگر اطلاعات را در اختیار خود بگیرد.

در نهایت متاماسک نیز مانند دیگر کیف پول‌ها دارای مزایا و معایبی است که انتخاب یا عدم انتخاب آن توسط کاربر با توجه به نیازهای خود صورت می‌گیرد. عده‌ای معتقدند این کیف پول برای نگهداری مقادیر زیاد اتریوم مناسب نیست و تنها باید برای معامله و ترید از آن استفاده شود. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوبی راجع به متاماسک و اتریوم کسب کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *