پلتفرم Axie Infinity چیست؟

  • 18 تیر 1400
۱۶

پلتفرم Axie Infinity که یک بازی بلاکچینی مبتنی بر اتریوم به حساب می‌آید با تقلید از ایده خلاقانه CryptoKitties کار خود را از 2018 شروع کرد و تا به حال نیز به رشد خود ادامه داده است. این بازی براساس ایده استارتاپ ویتنامی Sky Mavis طراحی شد، که اوایل کار خود به عنوان یک پروژه انگیزشی شروع به کار کرد و اکنون تبدیل به یک بازی معروف در بستر اتریوم شده است.

در حقیقت Axie Infinity Shard (AXS)، توکن اکوسیستم Axie Infinity است. AXS یک توکن حاکمیتی ERC-20 به شمار می‌رود که در نوامبر سال 2020 راه‌اندازی شد. توکن‌های AXS را می‌توان از طریق این بازی، خرید از صرافی‌ها و مبادله کسب کرد.

سایر توکن‌های مرتبط با اکوسیستم Axie Infinity، دارایی‌های درون بازی (همانند شخصیت‌های بازی) به‌صورت توکن‌های ERC-721 و Small Love Potion (SLP) به صورت توکن ERC-20 است.

Axie Infinity چیست؟

کاراکترهای بازی در این اکوسیستم را Axie نامیده‌اند. در حقیقت آن‌ها توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) هستند که شما مالک آن‌ها هستید و به کنترل آن‌ها می‌پردازید. کاربران بازی می‌توانند آن‌ها را در کیف پول شخصی خود ذخیره، و یا به آدرس‌های دیگر Ethereum منتقل کنند و یا حتی با استفاده از یک بازار مبتنی بر بلاکچین اقدام به معامله با سایر بازیکنان کنند. این بازی به غیر از Axies، دارای زمین و آیتم‌های مجازی به شکل توکن‌های ERC-721 نیز هست.

۱۶

در حالت ماجراجویی (Adventure mode) بازی Axie Infinity، بازیکنان می‌توانند با استفاده از تیم‌ها و تشکیلات به نبرد با هیولاها بپردازند و یا حالت آرنا (Arena) را برای نبرد با دیگر بازیکنان واقعی انتخاب کنند. در صورت پیروزی در بازی، یک دارایی به نام Small Love Potion (SLP) به دست می‌آورید که جهت پرورش Axies مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع SLP یک نوع توکن ERC-20 به شمار می‌رود که در صرافی‌هایی همچون بایننس قابل معامله است.

قیمت بالای Axie و همچنین نرخ چشمگیر هزینه گس در بلاکچین اتریوم، سبب شده تا کاربران جدید نتوانند به این پلتفرم وارد شوند. تولید کاراکترهای این بازی به گس احتیاج دارد که می‌تواند منجر به به مضرف حجم زیادی از اتر شود. زنجیره جانبی Ronin Ethereum به‌طور ویژه برای پلتفرم Axie Infinity ساخته شده است، و کاملا انحصاری جهت رسیدگی به این مشکل ساخته شده است.

AXS چیست؟

AXS در بازی Axie Infinity نسبتا جدید به نظر می‌رسد؛ این توکن در نوامبر سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شد. دارندگان AXS می‌توانند از این توکن جهت استیکینگ استفاده کنند و با رأی دادن و بازی کردن، AXS دریافت کنند.

Was ist Axie Infinity (AXS)? | Binance Academy

عرضه کل این توکن، 270 میلیون واحد خواهد بود. بخشی از این توکن‌ها به فروش عمومی اختصاص یافتند، بخشی به قابلیت‌های کسب درآمد بازی و بخشی دیگر نیز به Sky Mavis و مشاوران این پروژه اختصاص یافتند. میزان عرضه اولیه این توکن در اولین فروش عمومی آن تقریباً کمتر از 60 میلیون واحد بود. پیش‌بینی می‌شود تعداد توکن‌های منتشرشده تا سال 2026 به‌صورت سالانه رشد کند.

کاربردهای AXS

هدف پلتفرم Axie Infinity این است که با تبدیل شدن به یک بازی موفق و جذب بازیکنان به خود، یک جامعه قوی و یک اکوسیستم پررونق داشته باشد. این پلتفرم مخصوص طرفداران Pokemon و Final Fantasy است که می‌تواند تجربه‌ای سرگرم‌کننده را به آن‌ها هدیه دهد.

در ماه فوریه 2021، شاهد فعالیت بیش از 27 هزار بازیکن در پلتفرم Axie Infinity بودیم. اگر این بازی موفق به جذب بازیکنان بیشتری شود، یقینا ارزش بیشتری را به اکوسیستم می‌افزاید. اکنون زنجیره جانبی Ronin نیز همراه با یک نسخه رایگان بازی، جهت رشد بیشتر اکوسیستم مهیا شده است.

بازیکنان می‌توانند با بازی کردن در پلتفرم Axie Infinity، دو توکن AXS و SLP را به روش‌های مختلفی کسب کنند و آن‌ها را با رمزارزهای دیگر مبادله کنند. در حال حاضر گیمرهایی وجود دارند که از طریق این بازی مشغول کسب درآمد هستند.

نحوه ذخیره AXS

۱۶
۱۶

از آنجا که AXS یک توکن ERC-20 به شمار می‌رود، شما می‌توانید این توکن را در والت‌های سازگار با ERC-20 همانند Trust Wallet، Coinomi، Exodus و همچنین والت‌های سخت‌افزاری مانند Trezor One یا Ledger Nano X ذخیره کنید.

نتیجه گیری

آینده توکن AXS وابسته به بازی و محبوبیت Axie Infinity است. این بازی، سرگرم‌کننده و کاملا آماده است و فضای کافی جهت رشد نیز دارد و همچنین طی دو سال گذشته خود را به اثبات رسانده و جهت جذب بازیکنان بیشتر، قابلیت‌های جدیدی را در دست بررسی قرار داده‌ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *