ارز دیجیتال EOS چیست؟

  • 28 خرداد 1400
او اس ۱ 1

EOS چیست؟

ا‌مروزه نه‌ تنها بیت کوین، بلکه سایر ارزهای دیجیتال نیز بر اساس فناوری بلاک چین کار میکنند. ازجمله محبوبترین و قابل اطمینان ترین
آن EOS ،ارز رمزنگاری‌شده‌ای است که برای پشتیبانی از برنامه‌های تجاری غیرمتمرکز (DAPP) طراحی شده است. به لطف این پروژه،
می‌توانیم انتظار تغییرات بزرگی در فناوری انجام عملیات در سیستم ارز رمز پایه داشته باشیم. از ویژگی بارز آن می‌توان به سرعت پردازش فوق‌العاده سریع آن اشاره کرد. سرعتش صدها هزار برابر سریع‌تر از بیت کوین است و هیچ هزینه معامله‌ای ندارد. الگوریتم این ارز رمز پایه، از پردازش موازی و همچنین از ارتباطات ناهمزمان، پشتیبانی می‌کند. ازاین رو به انجام میلیون‌ها تراکنش در ثانیه کمک می‌کند. امروزه درهیچ پروژه بلاک چینی چنین سرعتی را نمی‌بینیم. این شبکه توسط یک توسعه‌دهنده نابغه به نام Larimer Dan ایجادشده است. DanLarimer همچنین خالق (SNS blockchain (Steemit و Bitshare (تبادل غیرمتمرکز) است. گفته میشود که پایه موتور این دو فناوری بر اساس سورس منبع بازی به نام گرافن ایجادشده است. EOS نیز بر اساس همان گرافن ساخته شده است. گرافن می‌تواند در هر ثانیه ۱۰۰۰۰۰ تراکنش را پردازش کند. در آینده برنامه ریزی شده است که سرعت تراکنش را به یک میلیون در ثانیه ارتقا دهد. علاوه بر این، برنامه‌هایی برای حذف کامل هزینه‌های اجرای آنها وجود دارد.

تاریخچه:

EOS یک ارز دیجیتالی است که در اواخر سال ۲۰۱۷ توسط One Block رسماً راه اندازی شد. Block یک شرکت خصوصی بلاک چین است که در زمینه توسعه بلاک چین و پروژه های غیرمتمرکز تخصص دارد و هدف آن استفاده آسان توسعه دهندگان، برای توسعه برنامه های غیرمتمرکز است. توسعه دهنده اصلی این پروژه ، Larimer Dan، بنیانگذار و خالق Bitshares و Steem، دو سیستم عامل رمزنگاری ارزی است که امروزه نیز فعالیت می‌کنند. در ژوئن ۲۰۱۷ ، پلت فرم EIS.IO به عموم ارائه شد. و در ۱۰ ژوئن ۲۰۱۸، انجمن شبکه اصلی خود را راه اندازی کرد. EOS در نتیجه مطالعات و کار سخت تیم خود توانست به سرعت وارد لیست ده ارز رمزپایه برتر شود. قیمت اولیه ای او اس ۵ دلار برای هر واحد بود، اما به سرعت به پایین ترین قیمت در حدود ۰.۴۸ دلار رسید. در نوامبر ۲۰۱۷، EOS شروع به افزایش کرد و در ژانویه ۲۰۱۸ به بالاترین قیمت در حدود ۱۳ دالر رسید. ارزش بازار EOS در ۶ ماه اول تقریبا ۱۰ برابر افزایش یافت.

۲ 1 1

EOS چگونه کار می کند؟

EOS موتوری است که امکان انجام معاملات زیادی را در هر ثانیه فراهم می کند. EOS یک سیستم سفارش آنلاین و الکترونیکی است که کار سفارش را که قبلا توسط برگه های دست نویس و ارتباط تلفنی یا رو در رو انجام می‌شد، به طور دقیق و کارآمد انجام می‌دهد . اما
اکنون به طور گسترده ای برای جلوگیری از موجودی سهام و مازاد سهام استفاده می شود.

هدف EOS چیست؟

EOS قصد دارد یک بستر بلاک‌چین ایجاد کند که بتواند هزاران تراکنش در ثانیه را بدون نیاز به هزینه‌های معامالت زنجیره‌ای انجام
دهد. یعنی وقتی سازندگان بلوک، بلوک تولید می کنند، بلاک‌چین‌های EOS خودشان هزینه آن‌ها را پرداخت می کنند.به این شکل هزینه‌ها را برای کاربران از بین می برند. علاوه بر این، EOS می‌خواهد به اولین سیستم عامل غیرمتمرکز تبدیل شود و فضای توسعه بهتری را برای برنامه های غیرمتمرکز فراهم کند.

ویژگی های EOS:

مقیاس پذیری: EOS ادعا می کند که DPOS، به راحتی می‌تواند صدها هزار تراکنش در ثانیه انجام دهد.
تطبیق پذیری: در صورت خرابی DApp ، سازنده می تواند آن را به صورت محلی فریز کند تا مشکل برطرف شود.
پردازش موازی: این بدان معنی است که بلاک‌چین EOS به لطف مقیاس پذیری افقی، ارتباط ناهمزمان و قابلیت همکاری، می تواند
قراردادهای هوشمند را به طور موازی پردازش کند.
تورم طبیعی: برای اطمینان از اینکه بالک چین EOS به سیستم عامل، سازمان یا شخص دیگری برای توسعه یا نگهداری بستگی ندارد؛
بنابراین، بلاک چین باید سالیانه 5 درصد تورم طبیعی ایجاد کند.
بدون هزینه معامله: برخالف سایر سیستم عامل های بلاک چین، برای کاربران بلاک چین EOS ،هیچ گونه هزینه ی معامله‌ای هنگام انتقال توکن‌ها در داخل سیستم عامل وجود ندارد.
دقت: زنجیره بلوک EOS دارای یک سیستم احراز هویت کامل است.

آیا باید در EOS سرمایه‌گذاری کنیم؟

باوجود داشتن ویژگی‌هایی بارزتر از سایر پروژه‌های بلاک چین، می‌توان دریافت که اگر گروه توسعه‌دهنده بتواند اهدافی را که تعیین کرده است برآورده کند، آینده EOS بسیار خوش‌بینانه خواهد بود. اگرچه آینده EOS همچنان نامشخص است. هیچکس نمیتواند به طور قطعی بگوید آیا این ارز الکترونیکی به عنوان یک ارز معامله، محبوبیت پیدا میکند یا خیر؛ بنابراین، از شما میخواهیم قبل از تصمیم گیری، آن را به دقت بررسی کنید؛ و همیشه یکدچیز را به خاطر داشته باشید، هر سرمایه گذاری دارای فرصتها و خطرات بالقوه‌ای است.

نتیجه گیری:

در حال حاضر EOS یکی از ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا است. EOS توانایی بالقوه‌ای برای رقابت با اتریوم دارد و با توجه به امکاناتی که فراهم می‌کند، احتمالا در آینده نزدیک بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *