توکن WBTC چیست؟

  • 25 خرداد 1400
۴۳

WBTC مخفف عبارت بیت کوین در لفافه است و این حروف به توکن‌هایی اطلاق می‌شود که نشان‌دهنده بیت کوین است. به ‌این‌ ترتیب WBTC برابر با یک بیت کوین است.

 امکان معاوضه بیت کوین با WBTC و برعکس وجود دارد. این ارز یک توکن ERC20 است و همین امر سبب شده است که نقل و انتقال در مقایسه با بیت کوین به مراتب سریع‌تر انجام شود.

 اما مهم‌ترین مزیت WBTC انسجام آن با دنیای والت‌های اتریوم، دپ‌ها و قراردادهای هوشمند است.

تاریخچه ارز دیجیتال Wrapped Bitcoin

WBTC ها از ابتدای سال 2019 به بازار عرضه شدند. افرادی همچون Bitgo ، Kyber Network   و Ren با همکاری هم موفق به پیدا کردن روشی برای افزایش نقدینگی در اکو سیستم اتریوم شدند.

۴۳

در ادامه مطالب به بحث در ارتباط با اینکه چه موسساتی نقش اصلی در WBTC ها ایفا می کند ، می پردازیم.

  • کاستودین (Custodin) از جمله موسساتی است که در دارایی های رمز نگاری شده نقش به سزایی دارد. در بستر ارز دیجیتال WBTC، بیتگو مسئولیت کنترل و انتقال بیت کوین را برعهده دارد.
  • مرچنت از جمله معماملاتی است  که نقش کلیدی و برجسته در توزیع ارز دیجیتال  WBTCبه وسیله ی سوزاندن WBTC ها برعهده دارد.
  • مورد سوم که نقش عمده و اساسی دارد می توان به کاربران اشاره کرد، کاربران نگهدارنده رمز ارز WBTC هستند. کاربران می توانند از WBTC ها برای انتقال و معاملات مثل تمامی توکن  ERC20 در اکوسیستم اتریوم استفاده کنند.

ارز دیجیتال WBTC  چه مشکلی را حل می کند؟

بسیاری از معروف‌ترین دپ‌های دیفای موجود در شبکه اتریوم برای ادامه فعالیت خود به همکاری نیاز دارند.

 محصولاتی مانند MakerDAO و Compound از کاربران می‌خواهند که با کنار گذاشتن رمزارزها، دیگر رمزارزها را قرض بگیرند، چراکه ارزش کلی اتریوم به مراتب کوچک‌تر از ارزش بیت کوین است.

همین امر تا حد زیادی روی میزان گسترش و بزرگی این پروتکل‌ها تاثیرگذار خواهد بود. با پیش کشیدن بیت کوین میزان نقدینگی موجود در شبکه بیشتر شده و به‌این‌ترتیب منبعی برای همکاری دپ‌ها نیز تامین می‌شود. WBTC این امکان را نیز فراهم می‌کند که در عین حال با نگهداری سرمایه از طریق قرض‌گیر‌ی یا وام‌دهی پول از دپ‌های دیفایی مانند Compound نیز کسب درآمد کنید.

همچنین رمز ارز های WBTC به انتقال ارزش بیت کوین به بلاک چین اتریوم کمک می کنند به همین دلیل است که کاربران می توانند شروع به تولید کردن بیشترین سرمایه به همراه ارز دیجیتال بیت کوین کنند.

نحوه خرید توکن WBTC

از آنجایی که این توکن یک دارایی دیجیتال در شبکه اتریوم است، شما می‌توانید با استفاده از صرافی‌های غیرمتمرکز مانند Uniswap و Kyber اقدام به خرید آن کنید.

۴۳

 در کنار آن شبکه WBTC چندین مرچنت داشته که می‌توان به طور مستقیم از طریق آنها اقدام به خرید این توکن کرد.

Dharma، Set Protocol، GOPAX، Airswap  و ren از جمله آنهاست. برای آشنایی با تمامی کانال‌های خرید و فروش توکن WBTC به بخش همکاران سایت این شبکه مراجعه کنید.

کیف پول ارز دیجیتال WBTC

لجر نانو اس(Ledger Nano S) نام کیف پولی است که برای ذخیره سازی ارز دیجیتال WBTC اختصاص داده شده است. کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس بسیار ایمن است .

۴۳

به طور کلی کیف پول های سخت افزاری ارز دیجیتال را بدون نیاز به اینترنت ذخیره می کنند. به همین دلیل ، کیف پول سخت افزاری برای ذخیره مقادیر زیاد بهترین گذینه برای ذخیره این مقادیر میباشد.

اگر شما در انجام معاملات ارزی سابقه ای ندارید ، احتمال اینکه مورد حمله هکرها قرار بگیرید زیاد است به همین دلیل کیف پول های سخت افزاری می توانند گزینه ی بهتری برای ذخایر ارزهای دیجیتال شما باشند.

آینده توکن WBTC

آینده این ارز در گرو این نیست که افراد چگونه از این ارز استفاده می‌کنند، بلکه در این باره است که توسعه‌دهندگان با استفاده از WBTC چه چیزی را خواهند ساخت.

۴۳

توکن WBTC به عنوان توکن ERC20 که به هیچ مجوزی نیاز ندارد به بخش مهمی از اپلیکیشن‌های دیفای تبدیل می‌شود. بهترین مثال از نحوه عملکرد WBTC تبدیل شدن آن به بلاکی از ساختار دیفای است که در قالب TokenSets مشاهده می‌شود. این امر تا حد زیادی محصولاتی را تولید کرده است که به صورت کاملا خودکار امکان معامله میان WBTC و اتریوم را برای کسب درآمد بیشتر از هر دو دارایی به وجود آورده است و به‌این‌ترتیب بهترین‌های هر دو دنیا در کنار یکدیگر عرضه می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *