ارز دیجیتال چین لینک chainlink چیست؟

  • 23 خرداد 1400
لینک ۲ 1

چین لینک به زبان ساده

چین لینک نیز یک پروژه بلاک‌چین است که با هدف بهبود ویژگی های ارز‌های دیجیتال بوجود آمده است. این پروژه سعی دارد تا ارتباطی میان درگاه های معاملاتی، بانک ها و دیگر ارز‌های دیجیتال ایجاد کند. این شبکه اطلاعات و داده‌های جامعه واقعی انسانی را در قرارداد‌های هوشمند در بستر بلاک‌چین فراهم می‌کند. چین لینک یکی از ارز هایی است که با هدف ایجاد تحول در دنیای ارز‌های دیجیتال بوجود آمده‌اند.

LINK توکن این شبکه ارز دیجیتال است.

توکن این ارز در سل 2017 عرضه اولیه شد و ارتباط دقیق آن با دنیای واقعی باعث رشد چشمگیر آن در سال های ابتدایی کار خود بود.

چین لینک تحولی بزرگ در بلاک‌چین

شبکه های بزرگ و با ارزش در بستر بلاک‌چین مانند بیت‌کوین و دیگر شبکه‌ها تا پیش از این راه ارتباطی با یکدیگر و همین‌طور با داده‌ها و اطلاعات دنیای واقعی نداشتند. حال عده‌ای معتقدند پس از بیت‌کوین و اتریوم، چین لینک می‌تواند سومین انقلاب بلاک‌چین باشد. حال این پروژه با استفاده از یک شبکه امن اوراکل راه حلی است برای ارتباط دیگر شبکه ها بدون اینکه تغییری در آنها ایجاد شود. در واقع با استفاده از این شبکه می‌توان داده های دنیای واقعی را با داده های بلاک‌چین ترکیب کرد و همینطور از داده‌های بلاک‌چین در دنیای واقعی بهره برد. برای مثال ارتباط میان پی‌پال و بلاک‌چین اتریوم با استفاده از این شبکه و ارز آن امکان پذیر می‌شود.

لینک ۱ 1

ارز دیجیتال چین لینک چگونه کار می‌کند؟

چین لینک برنامه های خارجی را به سیستم بلاک‌چین متصل می‌کند و بر این اساس کار ‌می‌کند. که این الگوریتم بر اساس ساز و کار‌های اوراکل پیاده سازی شده است.

قرارداد‌های هوشمند در شبکه چین لینک دارای مشخصه‌ای هستند که آن‌ها را با برنامه ها و شبکه‌های دیگر ادغام می‌کند و ارتباط میان آنان را می‌سازد. قراردادهای هوشمند چین‌لینک یک خوراک غیرمتمرکز برای تطبیق اوراکل با شرایط شبکه های بیرونی فراهم می‌کنند و آن را به داده های درون شبکه‌ای تبدیل می‌کنند.

همچنین چین‌لینک یک شبکه غیرمتمرکز است.

LINK ، توکن محلی چین‌لینک در بلاک‌چین روی شبکه اتریوم ساخته شده است و از آن برای پرداخت کارمزد به اعضای شبکه استفاده می‌شود و همچنین می‌تواند به عنوان یک دارایی جهت مبادله در بازار ارز درنظر گرفته شود.

حجم نهایی بازار ارز دیجیتال LINK یک میلیارد واحد خواهد بود که 35 درصد آن در عرضه اولیه این ارز به فروش گذاشته شد و 30 درصد آن به توسعه و هزینه های شرکت اختصاص داده می‌شود و باقی برای پرداخت به نود ها در شبکه در نظر گرفته شده است.

از کاربرد‌های این شبکه می‌توان به قرارداد‌های هوشمند بیمه و معاملات مالی و … اشاره کرد.

برسی کیفیت چین‌لینک برای سرمایه‌گذاری

شکل کلی نمودار این ارز یک شکل صعودی با فراز و نشیب های مختلف است. قیمت این ارز در اوج خود معادل 83/19 دلار بوده است و در زمان نگارش این مقاله 56/14 درصد نسبت به اوج خود نزول داشته که این عدد قابل قبول است؛ اما با این حال با توجه به نوساات دلار جالب ایت که قیمت ریالی آن نسبت به اوج 49 درصد رشد داشته و این یعنی سود دارندگان ایرانی این ارز حتی در زمان نزول قیمت!

این ارز در طول دو سال حدود 4236 درصد رشد داشته و این یعنی یک سود وسوسه کننده و بسیار قابل توجه برای سرمایه گذاران این ارز دیجیتال.

لینک ۳ 1

نتیجه اینکه با توجه به رشد چشمگیر این ارز در ماه های اخیر و فرصت های خوبی که این شبکه برای آینده بلاک‌چین و شبکه های آن بوجود آورده می‌توان انتظار رشد بیشتر این ارز را داشت در حالی که صد در صد آدرس‌های دارای این ارز در محدوده سود قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *