ارز دیجیتال وی‌چین (VeChain) چیست؟

  • 23 خرداد 1400
چین ۲ 1
Vechain
#CoinPriceMarketcapVolume (24h)SupplyChangeLast 24h
42
vechain
VeChain
VET
$ 0.024786$ 1.80 B$ 53.74 M72.71 B3.16%

ارز‌های دیجیتال امروزه در سراسر جهان محبوبیت خاصی پیدا کرده اند و این به دلیل خصوصیاتی مانند غیرمتمرکز بودن(تحت کنترل هیچ قدرت و یا کشوری نبودن) آنهاست. وی‌چین یکی از ارز‌هایی است که از این محبوبیت برخوردار است. وی‌چین نیز مانند همه ارز‌های دیگر بر پایه و اساس بلاک‌چین است.

وی‌چین چیست؟

وی‌چین یک پلتفرم بر پایه بلاک‌چین است که در سال 2018 میلادی توسعه داده‌شد؛ هسته تیم وی‌چین شامل 4 مدیر اصلی است.

هدف این شبکه ایجاد یک سیستم پیگیری از هنگام تولید تا مصرف است که می‌توان آن را دنباله تأمین نامید. یعنی اینکه این سیستم بستری را فراهم می‌کند تا مصرف کننده حتی در زمان تولید در جریان مراحل و روند تولید محصول و خدمات قراربگیرد؛ این اتفاق را می‌توان اوج شفافیت در تولید محصولات و خدمات در نظر گرفت؛ همچنین می‌تواند در بهبود کیفیت محصولات و روند تولید آنها نقش بیسار مهمی ایفا کند.

ارز دیجیتال شبکه وی‌چین چیست؟

این شبکه پیش از این در شبکه اتریوم فعالیت می‌کرد و از توکن VEN استفاده می‌کرد و پس از استقلال این شبکه از اتریوم این توکن با توکنVET مبادله شد. در فوریه 2018 میلادی نام شبکه وی‌چین به وی‌چین تور تغییر کرد که این فقط یک تغییر نام نبود و بسیاری از پلتفرم های شرکت نیز تغییر کرد و این شبکه از دو توکن VET و VTHO استفاده کرد.

چین ۳ 1

از توکن VET به عنوان پول هوشمند و دیجیتال در فعالیت های تجاری استفاده می‌شود و اولویت‌های تجاری با اشخاص حقیقی و حقوقی است که حجم دارایی VET آنها بیشتر باشد.

همانطور که شما با داشتن توکن نئو در شبکه نئو، GAS دریافت می‌کنید در شبکه وی‌چین با داشتن هر واحد VET هر روز حداقل 0.000432 واحد VTHO دریافت می‌کنید. که این عدد با رای‌گیری می‌تواند تغییر کند.

شبکه وی‌چین چگونه کار می‌کند؟

وی‌چین در واقع علاوه بر یک پلتفرم زنجیره تأمین، یک پلتفرم نرم‌افزار غیرمتمرکز نیز هست.

این تکنولوژی برای رهگیری کالا و تأمین اعتماد در زنجیره تولید تا مصرف از تکنولوژی IoT یا همان اینترنت اشیاء بهره می‌برد. در این میان هر محصول به نوعی برای خود شناسنامه‌ای دارد و اطلاعات مراحل تولید و دیگر مراحل آن توسط سنسور‌ها ثبت می‌شود.

همچنین با استفاده از این تکنولوژی ردیابی کالا‌ها بسیار آسان‌تر است و امکان قاچاق کالا و ربوده شدن بارهای تجاری عظیم را کاهش می‌دهد؛ همچنین باعث می‌شود دریافت کننده کالا علاوه بر صحت و اصالت کالا از روند تولید و حتی مواد اولیه آن مطلع شود. این تکنولوژی در حال حاضر در دسترس کاربران نیست و انتظار می‌رود با روند رشد سریع این شبکه به زودی در دسترس عموم قرار بگیرد؛ باید دید تا چه اندازه می‌تواند علاقه کاربران را جذب کند!

vichain 2

الگوریتم اثبات اعتبار در سیستم وی‌چین:

این الگوریتم در این شبکه به این صورت عمل می‌کند که 101 نود اعتبارسنج بلاک را ایجاد می‌کنند انواع نودها در این شبکه، نودهای قدرت، نودهای صاعقه، نودهای میلیونرو نودهای ترودهایم هستند. پاداش این نودها به صورت توکن VTHO پرداخت می‌شود و به نودهای قدرت، صاعقه و میلیونر علاوه بر پاداش حراست از شبکه، پاداش استخر VTHO نیز تعلق می‌گیرد.

برسی کیفیت وی‌چین برای سرمایه‌گذاری

مرداد سال 97 قیمت این ارز در بازار ارز های دیجیتال معادل 0.015307 دلار بود و پس از طی یک سیر صعودی تا شهریور 97 وارد مرحله اصلاح شد و پس از رسیدن به تعادل، تا اواسط سال 99 نوسان شدیدی را تجربه نکرد؛ در ماه جولای سال 2020 میلادی یا همان تیر 99 این ارز صعود بسیار خوبی را تجربه کرد و نموداری تقریبی عمودی را در مسیر صعود در کارنامه خود ثبت کرد.

چین ۱ 1

در نهایت طبق انتظار پس از این صعود یک دوره اصلاح را در پیش گرفت و سپس در مسیر صعودی قرار گرفت که همچنان ادامه دارد. این ارز در طی دو سال اخیر حدود 611 درصد رشد داشته است پس می‌توان به آینده آن مانند خیلی ارز های دیجیتال دیگر امیدوار بود.

اوج قیمت این ارز در بازار 0.032145 دلار بوده و در زمان نگارش این مقاله هر واحد آن ارزشی معادل 0.031401 دلار دارد.

تیم باتجربه وی‌چین در کنار ایده خلاقانه و جذاب آنها برای ایجاد این شبکه باعث می‌شود تا ارز دیجیتال شبکه وی‌چین به محبوبیت خوبی برسد و برای کاربران و علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال و شبکه های بلاک‌چینی جذاب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *